дивись.info

Євродепутат у Львові презентував книгу «Між Майданом і Смоленськом» (фото)

Євродепутат у Львові презентував книгу «Між Майданом і Смоленськом» (фото)

У Львові презентували книгу «Між Майданом і Смоленськом» за участі автора – депутата Європарламенту, польського політика Павела Коваля.

«Між Майданом і Смоленськом» – розповідь досвідченої в політиці та дипломатії людини, яка була безпосереднім свідком та учасником важливих і часто трагічних подій в сучасній історії Польщі та Східної Європи. Аналіз політичної дійсності поєднаний з яскравим стилем оповіді, масштабні історичні процеси змальовані з низкою деталей, що трапилися за кулісами відомих подій, – йдеться в анотації до книги.

За словами Павела Коваля, задум книжки народився у Києві два роки тому.

Коваль романтизує український Майдан, помаранчеву революцію і, за його словами, хоче, щоби цей романтичний образ надовго супроводжував і поляків, і українців. «У 2004 році поляки вперше змогли щось змінити для України, могли роздавати у Європарламенті апельсини і казати, що в Україні щось не так», – наголосив політик. Як акцентує Коваль, ця книга для тих, хто шукає згоди. «У моїй книзі немає брехні», – обіцяє він.

Водночас, коментуючи Смоленську трагедію поляків, Коваль назвав її символом єдності польського народу.

Борис Тарасюк, народний депутат, вітаючи євродепутата, наголосив, що після прочитання книжки відкрив для себе Коваля, як історика й аналітика. «Багато корисного Павел зробив у контексті українсько-польських взаємин, саме він – ентузіаст того, щоб Європарламент і ЄС змінили своє ставлення щодо безвізового режиму для громадян України. Думаю, він ще багато зробить для українсько-польських взаємин», – наголосив Тарасюк.

Великим патріотом Польщі та величезним другом України назвав Павла Коваля нардеп Петро Порошенко. «Ту допомогу, яку робить Коваль на євроінтеграціному шляху, важко переоцінити. Він зробив більше для цього, ніж міністри та єврокомісари», – наголосив Порошенко. За його словами, майбутнє підписання угоди України з ЄС – це заслуга Коваля.

Перекладач «Між Майданом і Смоленськом» Андрій Козицький був критичним, наголосивши, що мав бажання дискутувати з автором, читаючи книгу: «Не зі всіма оцінками українці погодяться. У книзі бачимо гіперкритичність до Ющенка та лояльність до Януковича».

Книга побачила світ у видавництві «Літопис».

IMG_5370 IMG_5279 IMG_5126 IMG_5121 IMG_5103

 

 

 

 

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.