дивись.info

Недофінансування природоохоронних заходів на «Полімінералі» спричинило небезпечну екологічну ситуацію, – депутати

Недофінансування природоохоронних заходів на «Полімінералі» спричинило небезпечну екологічну ситуацію, – депутати

На XXVI сесії Львівської обласної ради депутати, заслухавши та обговоривши інформацію щодо ситуації, яка склалася в наслідок приватизації публічного акціонерного товариства «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням запобігти небезпеці для навколишнього природного середовища і населення в зоні впливу підприємства.

У зверненні депутатів облради, зокрема, йдеться: «Стебницьке ДГХП «Полімінерал», яке внесено до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів, знаходиться на обліку в Державній інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України у Львівській області.

Небезпеку для навколишнього природного середовища і населення в зоні впливу підприємства створюють підземні гірничі виробки та утворені карсти, а також хвостосховище і гірничі відвали, які розміщені на поверхні. У зоні впливу вироблених підземних свердловин знаходяться житлові будинки міста Стебник, високовольтні лінії електропередач, водоканалізаційні мережі міст Дрогобича та Трускавця, залізниця державного значення Київ-Трускавець, автомагістраль. Підземні виробки сягають ІІ – ІІІ зони санітарної охорони курорту Трускавець.

Сьогодні на прилеглих до «Полімінералу» територіях існує небезпечна ситуація еколого-техногенного характеру: триває активізація процесів карстоутворення, потрапляння прісних вод у підземні виробки, просадка земної поверхні тощо.

Наказами Фонду державного майна України прийнято рішення про приватизацію Стебницького ДГХП «Полімінерал» шляхом продажу акцій.

Після проведення всіх обов’язкових процедур, Стебницьке ДГХП «Полімінерал» було перетворено в публічне акціонерне товариство «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство  «Полімінерал» і припинено діяльність юридичної особи Стебницьке ДГХП «Полімінерал».

Після перетворення підприємства, Міністерство фінансів України зобов’язало Державну казначейську службу України призупинити фінансування за бюджетною програмою в частині реалізації Комплексного проекту «Консервація рудника № 2 і рекультивація порушених земель».

Таким чином, на підприємстві припинено роботи з проведення комплексу необхідних природоохоронних заходів.

На підставі вищенаведеного, враховуючи небезпечну екологічну ситуацію, яка вже склалася внаслідок недофінансування природоохоронних заходів на Стебницькому ДГХП «Полімінерал», просимо:

– невідкладно прийняти рішення щодо виділення коштів у 2013 – 2014 роках, достатніх для повного фінансування проекту «Консервація рудника № 2 і рекультивація порушених земель», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України;

– надати відповідне доручення Фондовіу державного майна України забезпечити при розгляді питання щодо приватизації Стебницького ДГХП «Полімінерал» неухильне виконання вимог Закону України «Про приватизацію державного майна» про передачу підприємства цілісним майновим комплексом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.