дивись.info

Сільгосппродукцію на ярмарках повинні продавати лише виробники, – М. Присяжнюк

Сільгосппродукцію на ярмарках повинні продавати лише   виробники, – М. Присяжнюк

4 жовтня  відбулася Всеукраїнська  селекторна  нарада з питань проведення осінніх польових робіт та цінової ситуації на продовольчому ринку  під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка.

Від Львівської облдержадміністрації у нараді взяв участь перший заступник голови Львівської  ОДА Богдан Матолич.

Під час наради Микола Присяжнюк особливу увагу акцентував на ціновій політиці на картоплю та інші овочі, а також формуванні регіональних продовольчих товарів.

Міністр аграрної політики та продовольства України також наголосив на якісному проведенні сільськогосподарських ярмарків за безпосередньої участі товаровиробників, а не  посередників: «На таких заходах має бути представлена лише вітчизняна продукція. А ціна на неї має бути економічно вигідною для виробника та прийнятною для покупця», – зазначив М. Присяжнюк.

За підсумками селекторної наради Микола Присяжнюк доручив керівникам агропромислового сектору регіонів України пришвидшити збиральні роботи зернових культур, вчасно підготувати  грунти  під посіви, а також забезпечити продовольчі запаси картоплі та інших овочів згідно з нормативами.

Зазначимо, станом на 3 жовтня 2013 року  у Львівській області зібрано зернових культур на площі 245,2 тис.га (81,5 % до площі збирання), намолочено 0,9 млн тонн зерна при урожайності 35,6 ц/га (по Україні – 31,5 ц/га). Урожайність зернових культур по області очікується – 35,9 ц/га.

Цукрові буряки зібрано на площі 5,6 тис.га (34,1 % до площі збирання), урожайність складає 404 ц/га (у 2012р.- 417ц/га). Зібрано 224,8 тис. тонн буряку, з них поставлено на Радехівський цукровий завод – 170 тис. тонн.

Зібрано картоплі на площі 87,7 тис. га (94,3% площі) при урожайності  180 ц/га (2012 – 182,6 ц/га), валовий збір – 1,6 млн тонн.

Зібрано овочів на площі 18,4 тис.га (77,1 % площі) при урожайності 186 ц/га (2012 – 175,0 ц/га), валовий збір – 0,3 млн тонн.

За попередніми розрахунками в області прогнозується виробити біля 1,1 млн.тонн зерна, 0,7 млн.тонн цукрових буряків, 1,7 млн.тонн картоплі, 0,5 млн.тонн овочів, 0,1 млн. тонн плодів та ягід.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.