дивись.info

На базі ГУ ДСНС Львівщини відбулися навчання по ліквідації аварії з небезпечними речовинами

На базі ГУ ДСНС Львівщини відбулися навчання по ліквідації аварії з небезпечними речовинами

На базі загону технічної служби Головного управління ДСНС у Львівській області відбулися практичні навчання із групою фахівців ДСНС по виконанню спеціальних робіт із радіаційно-хімічного та біологічного захисту населення.

Навчання проводилися із залученням представників навчально-методичного центру медицини катастроф. Тематика навчань стосувалася відпрацювання заходів хімічного захисту під час ліквідації надзвичайної ситуації із викидом чи виливом небезпечної речовини. Згідно легенди тренувань, до оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Львівській області надійшло повідомлення від невідомої особи про те, що вона зазнала впливу  невідомої небезпечної речовини. Громадянин знаходиться на відкритій території, в межах ЗТС ГУ ДСНС у Львівській області, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Земельна, 19.

Рятувальникам, згідно плану роботи, необхідно провести хімічну розвідку, визначити джерело хімічного забруднення, ступінь загрози для довкілля та населення, надати пропозиції керівнику ліквідації надзвичайної ситуації  щодо локалізація, ліквідації джерела хімічного забруднення та впровадження необхідних заходів хімічного захисту. Для проведення повноцінної хімічної розвідки рятувальникам слід було виконати такі види робіт: попередню розвідку місця події та встановити джерело хімічного забруднення; знайти та евакуювати потерпілих; відібрати проби ґрунту, води; влаштувати пункт деконтомінації (знезараження) та надати пропозиції керівнику ліквідації НС. На навчаннях, згідно тактичного задуму, відбувся витік хлору. Такі аварії можуть виникнути як при транспортуванні небезпечної речовини, так і при використанні,тобто, на об’єктах промисловості, хлораторних станціях тощо.

Під час виконання робіт рятувальники завжди пам’ятають про заходи безпеки: не контактують безпосередньо з небезпечною речовиною, слідкують за справністю засобів індивідуального захисту, а після повернення із небезпечної зони, обов’язково проходять спеціальну нейтралізуючу обробку. Особливо важливим етапом тренувань є перевірка знань рятувальників щодо ідентифікації та вміння розпізнавати спеціальне маркування небезпечних речовин, узгоджене ООН. Такі знання є важливими при ліквідації витоку речовини та нейтралізації токсичної дії, та впливають на оперативність реагування підрозділів ДСНС. На завершення навчань, представники медицини катастроф розповіли про основні ознаки ураження небезпечними речовинами та надання першої домедичної допомоги, при отриманні  травм, унаслідок дії небезпечних речовин.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.