дивись.info

Київ хоче залишити школи та дитячі садочки Дрогобиччини без фінансування

Київ хоче залишити школи та дитячі садочки Дрогобиччини без фінансування

Про те, що школи та дитячі садочки Дрогобиччини наприкінці  року можуть залишитися без належного фінансування центральні органи влади було поінформовано ще у червні цього року.

Керівники органів місцевого самоврядування міст Дрогобич, Борислав, Трускавець, Дрогобицького району, представники трудових колективів освітян та профспілок звернулися щодо цього питання до народного депутата України Романа Ілика.

Своєю чергою, парламентар звернувся до Уряду з вимогою врахувати потреби освітньої галузі регіону при внесенні змін до Державного Бюджету України на 2013 рік. Втім, жодної реакції, окрім формальної відписки за підписом глави Уряду М. Азарова про відсутність заборгованостей з виплат, не надійшло.

Ще більш цинічною є відповідь на запит народного депутата щодо виділення додаткових дотацій для освітян від Міністерства фінансів України. Мінфін скеровує освітян до місцевих бюджетів, які, як відомо, пусті. «У відповіді Мінфін також зазначає, що зміни до Держбюджету можна внести при перевиконанні дохідної частини на 15% за підсумками трьох кварталів. Крім того, в державі  діє казначейська «вакханалія», яка забирає зароблені громадами кошти на свої потреби», – резюмує відповідь Мінфіну народний депутат України.

Парламентар також наголосив, що по відношенню до Дрогобиччини ситуація виглядає складнішою. Як відомо, дохідна частина місцевих бюджетів може наповнюватися за рахунок податку з доходів фізичних осіб та земельного податку. На Дрогобиччині, зокрема Трускавці, розташовано багато санаторіїв, яким держава надала пільги по оплаті за землю не передбачивши компенсаторних механізмів. Крім того, у Дрогобичі за 9 місяців цього року на 1700 осіб скоротилася кількість працюючих, відповідно це – зменшення надходжень податку з доходів фізичних осіб. Також до загального фонду міського бюджету надійшло менше на 6 млн грн із запланованих надходжень різних видів інших земельних податків.

«Ця так звана влада пропонує шукати кошти в місцевих бюджетах, які всю дохідну частину скеровують на те, що вони називають підняттям соціальних стандартів та сплату реальних тарифів на енергоносії, які постійно зростають. Плюс гроші «з’їдає» реальна, а не статистична інфляція», – зазначив Р. Ілик.

Додамо, що 17 жовтня  на Колегії соціально-економічного розвитку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради, керівник фінансового управління Дрогобицької міської ради Оксана Савран повідомила, що у Дрогобичі освітянам бюджет заборгував 2,8 млн грн по заробітній платі за вересень. Крім того, уже «ростуть» борги перед усіма без виключення бюджетниками Дрогобича (вчителі, лікарі, працівники освіти) за жовтень. Станом на 17 жовтня борги по заробітній платі складають 8 млн. 900 тис. грн. (це – невиплачена зарплата освітянам за вересень, та загроза невиплаченого авансу бюджетникам за жовтень). Ситуацію ускладнює те, що місто не може отримати кредит на погашення заборгованості по з/п, в той же час, від надходжень, які отримує міська скарбниця, 80% коштів одразу забирається на погашення попередніх кредитів.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.