дивись.info

Колодій пропонуватиме Асоціації місцевих рад визначити приміщення для книгарень

Колодій пропонуватиме Асоціації місцевих рад визначити  приміщення для книгарень

28 жовтня Львівській обласній раді на прес-конференції, приуроченій до презентації краєзнавчого видання «Лагодіський літопис», обговорювали проблеми сучасного стану книговидання.

З цього приводу Ярослав Качмарик, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради зазначив: «Львівська обласна рада відповідно до своїх повноважень може сприяти книговиданню, але не може цей процес організаційно скеровувати, оскільки книговидання та книгорозповсюдження, зокрема роздрібне, не є державне і, на жаль, не комунальне. Це – абсолютно приватне підприємництво. Попри те, обласна рада в межах своїх повноважень сприяє книговиданню у Львівській області. Видавці, зокрема й Галицька видавнича спілка, використовують комунальну власність територіальної громади Львівщини».

Голова обласної ради Петро Колодій відзначив, що на сьогодні процес книговидання на Львівщині дійсно перебуває у скрутному становищі. Але, оскільки в районних центрах та й у самому Львові є приміщення, які можна переорієнтувати у книгарні, Петро Колодій запропонував внести розгляд цього питання до порядку денного засідання Асоціації місцевих рад Львівщини. Окрім того, голова облради запропонував комісії з питань комунальної власності провести виїзди у райони області для того, аби вивчити наскільки раціонально використовують приміщення районних друкарень. Також Петро Колодій зауважив, що у зв’язку з останнім призовом на строковому службу, ймовірно будуть вивільнятись приміщення військоматів, тому необхідно розглянути можливість їхньої переорієнтації у книгарні.

Зауважимо, що у Львівській області вже не один рік діє «Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства», на яку цього року передбачили фінансування в обсязі 900 тисяч гривень. Власне за кошти цієї програми вже було придбано 104 найменування книг. Важливо, що обирали найменування книг на основі конкурсу, який провели члени Громадської експертної ради. Придбані видання в більшості передано для потреб бібліотечного фонду міста Львова та районів області, а також для неприбуткових громадських організацій.

Окрім того, Львівська обласна рада на поточний рік передбачила ще 900 тисяч гривень для реалізації програми «Про поповнення бібліотечних фондів на 2013 рік». Також нещодавно Львівська обласна рада затвердила Програму поповнення бібліотечних фондів на 2013 рік, згідно з якою в обласному бюджеті передбачено ще 300 тис. грн.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.