дивись.info

В Україні відроджується хвиля антифашистської істерії, – Михальчишин (відео)

В Україні відроджується хвиля антифашистської істерії, – Михальчишин (відео)

Автори альтернативного підручника з історії для 10-11 класів підтверджують ідею єдності національно-визвольних змагань та демонструють те, що війна проти окупантів була всенародною, а не справою лише кількох організацій чи середовищ.

Про це співавтор посібника, народний депутат та міністр освіти уряду ВО «Свобода» Юрій Михальчишин сказав у Львові під час презентації посібника, повідомляє кореспондент Дивись. Інфо.

Михальчишин також запевнив, що книга присвячена висвітленню білих плям історії, зокрема і історії Закарпаття, яке несправедливо перебуває на периферії.

«Для українців Друга світова війна розпочалась у березні 1939 року, а не у вересні, як це прийнято вважати для інших європейських народів.

Також Михальчишин зазначив, що зараз в Україні відроджується хвиля так званої антифашистської істерії.

«Весь Львів було завішано сіті-лайтами і білбордами, які вітали нас з вами з ефемерною річницею визволення від не менш ефемерних фашистських загарбників», – сказав Михальчишин і додав, що німецькі загарбники покинули Львів набагато раніше.

Також, на думку Михальчишина, зараз спостерігається новий виток істерії у засобах масової інформації, які демонізують український визвольний рух загалом і Галичину як його арсенал зокрема.

«Тобто ми повинні були завдати контрудару і подати незаангажований погляд на події Другої світової війни», – відзначив нардеп.

Також у книзі зосереджена увага на події останніх років українського державотворення, зокрема на буремні події 90-х та 2000-х років, «які є складовою частиною нашого сьогодення», але достатнім чином не відображені у підручниках із історії, які затверджені Міністерством освіти і науки України.

«А за останні роки відбулось дуже багато – це і встановлення псевдо-ринкової економіки і побудова псевдо-демократичних інститутів держави, повна руйнація ЗСУ та військово-промислового комплексу, масова еміграція українців за кордон,. Ці явища потребують серйозного глибинного аналізу і я думаю, що учням цікаво дізнатись про той період історії, у якому вони зараз живуть», – сказав Михальчишин.

Також він додав: «Хотів би сказати, що презентація нашого видання уже сьогодні привернула увагу приватної родинної стін-газети міського голови міста Львова, яка уже сьогодні встигла опублікувати на сайті Захід.нет чергову рефлексію з приводу того, що начебто Михальчишин переписує історію. Я б хотів звичайно подякувати за такий пильний інтерес до нашої сьогоднішньої презентації і принагідно зауважити, що такі спроби пересмикування та маніпулювання фактами свідчать лише про одне – хтось дуже боїться того, що ми сьогодні із вами робимо. Мабуть, відтак, ми на правильному шляху».

Фото Сергій БОБРА

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.