дивись.info

УГКЦ готується до вшанування кількох ювілейних дат

УГКЦ готується до вшанування кількох ювілейних дат

З 23 до 27 листопада на офіційному рівні УГКЦ буде відзначати декілька ювілейних дат: 80-річчя Голодомору в Україні 1932-1933 років, 50-ліття перенесення мощів священомученика Йосафата Кунцевича до базиліки св. Петра у Ватикані, закриття Року віри в Католицькій Церкві та 50-ліття заснування Українського католицького університету. Поряд із цими подіями відбудеться третє щорічне вручення Відзнаки імені блаженного священомученика Омеляна Ковча. Події проходитимуть у Римі за участю Синоду єпископів УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом (Шевчуком). Про це інформує прес-служба оргкомітету.

23 листопада о 16:00 год, у день вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, у соборі Святої Софії в Римі (via di Boccea, 478) відбудеться Архієрейська Літургія та Панахида, яку очолить Блаженніший Святослав (Шевчук) у співслужінні єпископів Синоду УГКЦ. Після Літургії відбудеться запалення Свічки пам’яті за жертв Голодомору в Україні. На молінні очікується участь української спільноти Італії, представників дипломатичного корпусу та різних громадських організацій.

На наступний день ієрархи та паломники з України візьмуть участь в заходах у Ватикані з нагоди закриття Року віри, який було проголошено у Католицькій Церкві у жовтні минулого року. З цієї нагоди о 10:30 год на площі перед собором Святого Петра буде відслужена Літургія, яку очолить Папа Франциск, після чого відбудеться спільна молитва Ангел Господній.

Центральною подією перебування ієрархії УГКЦ в Римі буде вшанування ювілею 50-річчя перенесення мощів Священомученика Йосафата Кунцевича до собору св. Петра у Ватикані. 25 листопада о 09:00 год на кафедральному престолі базиліки буде відслужено Архієрейську Літургію, після чого вірні урочисто пройдуть до гробу Святого Йосафата, що знаходиться під престолом Святого Василія Великого, для поклоніння мощам українського мученика за єдність Церкви.

26 листопада відбудеться третя щорічна церемонія вручення Відзнаки імені священомученика Омеляна Ковча, спільна молитва та передання його реліквій для базиліки св. Вартоломея в Римі. Захід розпочнеться о 17.30 год в базиліці св. Вартоломея (Piazza di S. Bartolomeo all’Isola, 22).  Додамо, що Відзнаку імені Омеляна Ковча вручають щорічно за значний внесок у розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.

У середу, 27 листопада, розпочнуться урочистості з нагоди святкування 50-ліття заснування Українського католицького університету (УКУ). Відкриття урочистої Академії відбудеться о 16:00 год в приміщенні Інституту імені св. Климента Папи (via di Boccea, 478). Привітальне слово виголосить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. З цієї нагоди також відбудеться вручення почесних докторатів УКУ. На заходах очікується присутність Сенату УКУ, друзів та доброчинців вишу, ректорів Папських університетів та представників різних ватиканських декастерій.

Галина Пелих

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.