дивись.info

У Парижі відзначать роковини Голодомору (програма)

У Парижі відзначать роковини Голодомору (програма)

16-17 листопада у Паризькій єпархії святого Володимира Великого Української Греко-католицької Церкви відбудуться урочистості пов’язані з придбанням нового храму у містечку Санліс поблизу Парижа (храм було придбано 27 вересня 2013 року, 16 листопада у ньому вперше служитимуть Літургію) та поминання жертв Голодомору молитвою в Соборі Паризької Богоматері.

Урочистості розпочнуться 16 листопада відкриттям новопридбаної українською громадою церкви святих Бориса і Гліба у містечку Санліс поблизу Парижа, в якій також розміститься культурний центр Анни Ярославни, Королеви Франції.

“Придбання цієї старовинної церкви – це лише початок справи. Тепер нам необхідно наповнити духом ці стіни, у яких не було чутно молитви більше 100 років. Наша єпархія запрошує всіх людей доброї волі долучитися до розвитку храму благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба і культурного центру королеви Франції Анни Ярославни, які міститимуться у цій будівлі. Ми покликані відроджувати пам’ять про славне минуле, про всеєвропейське значення Київської Русі, про моральне, духовне лідерство наших предків. Одночасно, нас глибоко хвилює майбутнє – ми покликані до особливого свідчення в Європі ХХІ століття”, – зазначив владика Борис Ґудзяк.

Наступного дня, 17 листопада, Паризька єпархія вшановуватиме і молитиметься за невинно убієнних в часі Голодомору в Україні 1932-1933 років. В цей день відбудеться урочиста хода і церемонія покладення квітів перед Тріумфальною аркою в пам’ять загиблих від Голодомору. А відтак, у соборі Нотр-Дам де Парі служитиметься поминальна Архиєрейська Божественна Літургія.

Для нас українців щорічна поминальна літургія в Соборі Нотрдам в Парижі за жертв Голодомору, що відбувається з 2003 року, має велике значення. Нотрдам, святкування 850-ліття від початку будови якого завершується за кілька тижнів, є духовним серцем Парижа і Франції. Тому надзвичайно символічною є наша молитва, яка об’єднує душпастирів і вірних з нашої єпархії у Франції, Швейцарії, країнах Бенілюксу, з України та з  багатьох країн, в цій культурній столиці Європи”, – сказав єпарх Паризький Української Греко-католицької Церкви .

СУБОТА, 16.11  – Урочистості у Санліс

10:00-11:45 – Архирейська Божественна Літургія. Службу очолює Владика Борис (Ґудзяк), проповідує Владика Гліб (Лончина) з Лондона

11:45-12:00 – перехід до Колегії св. Венсена

12:00-13:00 – перекуска

13:00-14:45 – дружня нарада-планування щодо діяльності Культурного центру Анни Ярославної при церкві свв. Страстотерпців Бориса і Гліба (Санліс)

13:00-13:45 – представлення робочих пропозицій та попереднього (для дискусії) архітектурного проекту — архітектор Ляриса Курилас, переможець конкурсу для створення пам’ятника Жертвам Голодомору в Вашинґтоні

13:45-14:15 – дискусія в робочих групах

14:15-15:00 – звітування робочих груп і підсумки, привітання мера Санлісу

15:00 – 17:30 – покладання квітів до пам’ятника Анни Ярославни; відвідини музею Санлісу з римськими катакомбами (колишньої єпископської резиденції).

17:30 – 17:50 – майстер-клас зі співу Вечірньої в храмі в цекрві колегії св. Венсена

18:00 – 19:00- Вечірня

НЕДІЛЯ, 17.11 – Вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору

10:00 – зібрання перед Тріумфальною Аркою.

11:00 – церемонія покладення квітів до Тріумфальної арки в пам’ять померлих від Голодомору

14:00 – процесія вулицями Парижу від Української кафедрального собору св. Володимира Великого (бульвар Сен Жермен),  до собору Нотр-Дам

15:30 – 17:30 – Божественна Літургія. Проповідуватиме Кардинал Парижу Андре Вен-Труа)

ВІВТОРОК, 19.11

21:00 – Футбольний матч між національними футбольними збірними Франції та України

прес-служба Паризької єпархії УГКЦ

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.