дивись.info

Андрієнко і Вірастюк провели у Львові два сеанси кінострічки «Іван Сила» (відео)

Андрієнко і Вірастюк провели у Львові два сеанси кінострічки «Іван Сила» (відео)

Сьогодні, 16 листопада, у Кінопалаці імені Олександра Довженка пройшли покази двох сеансів кінострічки «Іван Сила». Фільм переглянули 1500 дітей соціально незахищених категорій Львова та області.

Про це повідомив кореспондент Дивись. Інфо.

Показ відбувся завдяки Молодіжній громадській організації «Молодь за розвиток Львівщини».

Відкриваючи обидва покази творці фільму – режисер і актор Віктор Андрієнко і актор, український богатир Василь Вірастюк. Також обидва актори дали фотосесію для дітей і поспілкувались із журналістами.

Віктор Андрієнко у програмі ТРК «Львів» «Доброго ранку, Львове!» висловив вдячність МГО та її голові Богдану Хруставчуку за організацію цього благодійного заходу.

«Деякі діти не можуть подивитись фільм «Іван Сила», адже вони проживають в інтернатах або у селах, де такої можливості немає. Це не перша наша благодійна акція, адже нещодавно такі заходи відбулись у Тернополі, Мукачеві, Тернополі, Трускавці та інших містах України. Також у Мукачеві на показ приїхали 400 дітей із Іршавського району Закарпатської області – місця, де народився прототип Івана Сила – Іван Фірцак», – розповів Віктор Андрієнко.

За його словами, важливо те, що це перший дитячий український фільм, який зняли за часи Незалежності України.

Натомість голова МГО «Молодь за розвиток Львівщини» Богдан Хруставчук наголосви на тому, що це далеко не останній захід, який відбудеться у Львові для дітей спільно із акторами фільму.

«Дітям, особливо тим, що потребують підтримки, завжди цікаво поспілкуватись із видатними та творчими людьми, які можуть надихнути їх на розвиток, розповісти щось цікаве. Цією акцією ми прагнемо зробити дітей щасливішими, радіснішими і маю надію, що такі спільні заходи справді стануть традиційними», – відзначив Богдан Хруставчук.

Також Богдан Хруставчук висловив переконання, що в Україні справді є дуже багато хороших історій, які можуть бути чудовими прикладами для розвитку українського підростаючого покоління.

Благодійна акція пройшла за підтримки департаменту освіти і науки Львівської ОДА та управління освіти Львівської міської ради.

Довідка:

Повнометражний пригодницький фільм, створений за 100% державного фінансування на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. На піку своєї кар’єри, після того як в 1928 році він припинив виступати за кордоном і повернувся на Батьківщину.

Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним сили і духу.

Слоган фільму: «ПРАВДА ЗАВЖДИ ПЕРЕМОЖЕ!»

Дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, тому всі до єдиного люди в кадрі, включаючи численну масовку, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеською студією «Баррандов». Всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи, в теперішньому цирку. Крім того, і всі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо.

Автори сценарію та режисери
Віктор АНДРІЄНКО та Ігор ПИСЬМЕННИЙ (за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили»)
У ролях:

Дмитро Халаджи – Іван Сила
Леонід Шевченко – Міха
Іванна Сахно – Мілка
Віктор Андрієнко  – Фікса
Ольга Сумська – Аделія
Ігор Письменний  -Пандорський
Василь Вірастюк – Велет
В’ячеслав Гіндін – Доктор Новак
Владислав Пінчук – Хлопчик
Сергій Романюк – Іван в старості
Лесь Задніпровський – Генерал поліції
Олександр Григор’єв – Капітан поліції
Володимир Комаров – Клоун Білий
Борис Барський – Клоун Рудий
Ігор Мірошниченко – Диригент оркестру
Олег Григор’єв – Козак
Богдан Бенюк – Ковальський
Олег Прімогенов – Головний вантажник
Дмитро Тімчев Станіслав-  (учень Новака)
Микола Світлицький Корнелій – (учень Новака)
Василь Бендас – Хворий у лікарні
Тупчій Вадим – Лікар
Володимир Свистунов – Магдебура
Микола Луценко – Диктор радіо
Ігор Арнаутов – Томаш
Сергій Конюшок – Чемпіон Франції
Олексій Вертинський – Гюсто
Євген Паперний – Президент Франції
Олександр Лобанов – Тоні Марчінеллі
Сергій Шмигора – Джебсон
Єгор Крутоголов – Уболівальник Джебсона
Ігор Кістол Принц – Уельський

 ПРО ФІЛЬМ

Зйомки фільму розпочалися  21 серпня 2012 року. І тривали три з половиною місяці. За цей час знімальна група тричі побувала у Чернівцях, окремі сцени було відзнято у Кам’янці-Подільському та в Іршавському районі, що на Закарпатті (саме тут, у селі Білки народився і закінчив свій життєвий шлях Іван Фірцак). У Білках зйомки прходили у рідній хаті Івана Фірцака. До роботи був задіяний племінник Івана Фірцака, український художник Борис Фірцак, який допомагав створити аутентичний колорит у кадрі. 

Значна частина фільму знімалася на базі київського цирку шапіто «Арт-флай», у зйомках зайняті і всі актори цього цирку.

До участі у масових сценах було залучено понад 4 тисячі людей – як професійних акторів, так і звичайних мешканців.

За рік роботи над проектом його творці переконалися: фільм навіть на стадії створення виріс з «дитячих штанців» (хоча був заявлений як дитячий) і зацікавив дорослу аудиторію. Цьому є пояснення: адже стрічку присвячено справжньому українському герою, силачеві Івану Фірцаку, несправделиво викресленому з історії нашого народу. Герою, життя і доля якого можуть бути прикладом, як чесно прожити своє життя і залишитися скромною порядною людиною, як створити себе і свою біографію, і як варто любити – рідних, друзів, свою землю…

У фільмі знялася ціла плеяда зірок – не лише кінематографічних. Перш за все, мова йде про виконавця головної ролі у стрічці – Дмитра Халаджи (Іван Сила), а також про Василя Вірастюка. Їх присутність у кадрі надає колориту не тількі самому фільму. Ще до виходу стрічки на широкий екран розголос про їхній акторський дебют зробив добру справу: не лише зросла популярність цих яскравих особистостей, вони стали справжніми провідниками ідеї, закладеної у фільмі: «Правда завжди переможе», а своїми власними прикладами доводять, що і в сучасних умовах можна «зробити себе» так, як це колись зробив Іван Фірцак.

Автор сценарію та режисер-постановник фільму Віктор АНДРІЄНКО:

Наш фільм — не тільки відтворює деякі сторінки з життя найсильнішої людини планети ХХ століття Івана Фірцака. Завдяки участі у ньому видатних атлетів сучасності — Дмитра Халаджи, Василя Вірастюка, Сергія Конюшока, Володимира Свістунова та Сергія Шмигори — нам вдалося художньо поєднати час і простір. Саме у цих вимірах існують наші герої — щонайменш їх поєднує ціле століття. Ми свідомо вийшли за рамки життєвої історії головного героя — адже  Фірцак,  Халаджи та Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати прикладом, як ставити мету і як досягати її, розраховуючи тільки на власні сили.

Автор сценарію та режисер фільму Ігор ПИСЬМЕННИЙ:

Ми знімали хорошу історію про хорошого хлопця. Показували реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен з нас, і шукали вихід — не просто правильний, а гідний. Наш фільм навчає людей бути добрими і щирими у стосунках: у дружбі, у коханні. Ми намагалися дуже просто і доступно пояснити, що красти і брехати – це гріх, що заздрість ніколи не принесе щастя.

Оскільки фільм орієнтований на дитячо-юнацьку аудиторію (хоча я впевнений, що в результаті фільм вийшов сімейним), хочу відзначити — ніякого моралізаторства у нас в картині немає. Герої розкриваються через вчинки.

Виконавець головної ролі у фільмі Дмитро ХАЛАДЖИ:

Про Івана Фірцака , якого я зіграв у стрічці, знаю давно. Багато років тому прочитав про нього статтю в журналі «Радянський спорт». На жаль, зараз його ім’я незаслужено забуте. В кіно сподобалося зніматися. Допомагало те, що у мене є досвід виступів перед великою аудиторією . Фактично мені потрібно було грати самого себе, тобто циркового атлета. Головний посил фільму — духовне та патріотичне виховання молоді . Чомусь у нас так виходить , що прикладів для юного покоління в історії нашої країни безліч , але ми їх не помічаємо. Найчастіше звертаємо увагу на чужих героїв. Але нам потрібно згадувати про своє, національне надбання.

Вже у процесі роботи я зрозумів, наскільки це складно спортсменові одночасно зніматися і підтримувати високу фізичну форму: «Я усвідомив, наскільки це непросто було тому ж А.Шварценеггеру або Брюсу Лі. У першу чергу тому, що мені самому доводилося виконувати складні силові номери. В окремих місцях змушений був збирати всі свої сили…

Це фільм про забуту історію українського народу. Я б навіть сказав — про фольклор. Приміром, китайці дотепер знімають десятки фільмів про одного Брюс Лі. Адже в нас теж є ким пишатися — той же І.Піддубний, І.Фірцак і багато інших, імена яких у свій час звучали на весь світ! Але ми чомусь ховаємо це, десь це в нас закопане, зарите…

Виконавець ролі Велета, найсильніша людина планети 2004 року Василь ВІРАСТЮК:

Зателефонував Віктор Андрієнко. Ми зустрілися в той же день. І він так захоплююче, на емоціях переказав сценарій, що я погодився, не замислюючись! Більше того, історія розповідає про парубка із села, що ні з того, ні з сього зібрався й відправився в чуже місто шукати кращого життя. Повірите, але в цьому я побачив багато спільного зі своїм життям, адже колись давно так само, відправився в чужий Львів шукати щастя. Тому у фільмі я просто був самим собою! Ми часто жартували на майданчику, що якби мене запросили знятися в еротичному фільмі, то там би я точно почував себе «не у своїй тарілці». А тут  кожен з нас фактично працював за своїм спортивним профілем. До того ж я вже мав деякий досвід у кінозйомках… Мені б хотілося, щоб діти дивилися цей фільм з дорослими, цілими родинами. Переконаний, що він змусить багатьох задуматися, зробити важливі висновки. Я вже замучився пояснювати своїм дітям, що всі ці «супермени», відомі по мультфільмах, повністю вигадані персонажі. А от ми маємо реальні приклади унікальних людей, співвітчизників, які досягли всього своєю працею. Цього так не вистачає в наш час!

Актор Олег ПРИМОГЕНОВ, виконавець ролі вантажника

Мій товариш, відомий актор Віктор Андрієнко, поділився зі мною ідеєю свого нового фільму, на який держава йому як режисеру навіть гроші виділила. Запропонував, щоб я собі обрав роль – спочатку йшлося про те, що я гратиму одну з головних ролей. Але я був дуже зайнятий в інших проектах, тому знявся в «Івані Силі» тільки в епізоді – зіграв вантажника.

Проте внесок свій у цей фільм я таки зробив, можливо, навіть дещо більший, ніж епізодична роль. Адже на стадії підготовки до зйомок виникла величезна проблема: оскільки Андрієнко хотів знімати кіно про силача без каскадерів, вживу – зі справжніми силовими трюками, – виникло питання: а хто ж зіграє такого велетня? Перш за все, на думку спадало ім’я Василя Вірастюка. Але він вже дуже дорослий і за віком на роль Івана не підходив, хоча саме він у 2009 р. позував скульптору, який створив пам’ятник Фірцаку, встановлений у його рідному селі Білки за Закарпатті. І вже був на кастингах відібраний інший спортсмен, але не все режисера у ньому влаштовувало. А я вже був знайомий із Дмитром Халаджи – то й запропонував запросити його на цю роль. Халаджи на той час мав контракт з американським цирком, але пропозицію прийняв з легкістю, і контракт той призупинив. І вся знімальна група була вражена – і тим, яка портретна схожість між Іваном та Дмитром, і тим, як сміливо увійшов Халаджи у кадр.

виконавець ролі Магдебури Володимир СВІСТУНОВ, чемпіон Світу з пауерліфтингу, майстер спорту Міжнародного класу,:

Насправді, я грав самого себе – штангіста. Я займався важкою атлетикою 7 років, тому просто довелося трохи згадати старе. От і все! Звичайно, різниця між пауерліфтінгом, яким я зараз займаюся, і важкою атлетикою є. Це більше силовий вид спорту, а той – швидкісний. Десь за 2 тижні до зйомок я спробував старі вправи, небагато попрацював на швидкість, щоб відчути себе. Був контактний момент, коли я повинен був несильно вдарити свого тренера. Так би мовити, «поставити його на місце» — начебто, хто ти такий! Я планував зробити це легенько, щоб нікому нічого пошкодити. Аж раптом з’явився Віктор Андрієнко і сказав вчепити його так, щоб той аж зігнувся, а глядач відчув епізод! Тоді нас це сильно розважило».

Актор В’ячеслав ГІНДІН, виконавець ролі доктора Новака:

«Мого персонажа звуть доктор Новак. За сюжетом він учитель Івана. Це не найголовніша фігура в фільмі, але дуже важлива в житті головного персонажа. Доктор Новак бачить Івана на виставі в цирку і, розуміючи його потенційну силу, пропонує її офактурити. Доктор Новак зіграв у житті Івана роль не тільки тренера, а й духовного наставника. Для того, щоб я зіграв цю роль, Віктор Андрієнко поставив мені умову: трошки схуднути і «оформитися». Але він не збирався робити з мене Шварценеггера або Сталлоне. Доктор Новак виховує в атлетах насамперед духовні якості. У нього багата біографія, він людина з минулим, і моя задача полягала в тому, щоб глядач повірив, що я дійсно міг виховати таку людину, як Іван Фірцак.

Актор Леонід ШЕВЧЕНКО, виконавець ролі Міхи, 14 років

Мій герой – маленький бешкетник- крадій, який під впливом Івана докорінно змінює своє життя, перестає красти. Мені здається, я грав звичайного хлопчика, яких і зараз дуже багато. Мене питали, чим на мою думку відрізняються діти початку 20 століття і мої сучасні однолітки. Думаю, практично, нічим. Хіба, можливо, у ті часи дійсно було чимало дрібних злодюжок, як мій Міха, а тепер все більше  «мажорів». Ті хлопці змушені були якимось чином самостійно заробляти собі на життя, а у наших «мажорів» усе є – тому що в багатьох з них батьки злодюги…

Цікаві факти:

·        Усі актори у фільмі одягнені в автентичні історичні  костюми початку ХХ століття, надані студією “Баррандов” (Чехія).

·        Під час зйомок було задіяно 20 ретро-автомобілів (Польща).

·        У фільмі знялося понад 4000 тисячі акторів масових сцен.

·        Усі силові трюки у фільмі виконані наживо.

·        Вага брили, яку в кадрі розбивають ковадлами на грудях у головного героя, який лежить під час трюку на великих цвяхах–350 кг.

·        Посуд, старовинні речі, газети, меблі, тощо надані приватними колекціонерами та музеями.

·        Усі циркові сцени знімалися у справжньому цирку шапіто «Арт-флай» (Київ), більшість європейських сцен знято у Чернівцях, а також у Кам’янці-Подільському.

·        Частина зйомок була здійснена на батьківщині Івана Фірцака – в Іршавському районі Закарпаття та на подвір’ї та у будинку родини Фірцаків.

·         Анімаційні сцени зроблені компанією “Sakhaltuev Production Company”, формат анімації запропонований Віктором Андрієнком.

Група на facebook    https://www.facebook.com/IvanSila.StrongIvan

Офіційний сайт        http://ivan-film-ua.com/

Офіційний трейлер  http://www.youtube.com/watch?v=HQmXfb90KvA

Халаджи Дмитро Васильович — виконавець головної ролі Івана Сили.

Народився 19 квітня 1979 року в селищі Комсомольське Донецької області. Український спортсмен, чемпіон України з пауерліфтингу. Автор понад двох десятків силових рекордів, занесених до Книги рекордів України, Книгу рекордів Росії, Всесвітню Книгу рекордів Гіннеса.

Дмитро у школьному віці

Дмитро народився 19 квітня 1979 року в селищі Комсомольське Донецької області. Український спортсмен, чемпіон України з пауерліфтингу. Автор понад двох десятків силових рекордів, занесених до Книги рекордів України, Книгу рекордів Росії, Всесвітню Книгу рекордів Гіннеса.

У віці 4 років отримав опіки, перекинувши на себе чайник з окропом, при цьому було ушкоджено 45 % тіла. Дмитро переніс 7 операцій і 12 переливань крові, лікарі не вірили, що хлопець зможе ходити – його визнали інвалідом з дитинства, тож він і донині перебуває на обліку як людина з обмеженими фізичними можливостями.

З 10 років займався боротьбою, потім дзюдо, самбо, рукопашним боєм, армрестлінгом та гирьовим спортом.

У 15 років став чемпіоном України з рукопашного бою. Пізніше здобув титул чемпіона України з народної боротьби, звання «Найсильнішого у Донбасі», зрештою став рекордсменом Книги рекордів Гіннеса України та Росії.

Дмитра часто запрошують на міжнародні конференції і семінари, які проводяться на базі Донецьких медичних установ, аби він поділився з медиками і пацієнтами власними методиками, що допомогли йому подолати важку недугу, від якої він колись страждав.

Дмитро Халаджі в 2011–2012 рр. працював у США (цирк «Ринглінг Бразерс»). З гастролями побував в 41 штаті.

Влітку 2012 року отримав пропозицію зіграти головну роль у фільмі «Іван Сила». Заради зйомок призупинив контракт з американським цирком.

Має власну циркову програму і гастролює Україною та країнами світу. Вільного часу практично не залишається. «Увечері тільки й встигаю книгу почитати і щось з літературних начерків зробити — я ж пишу про циркових артистів, силачів і богатирів минулого», — каже Дмитро.

Брав участь у кулінарному шоу «Шеф-кухар», готував борщ. Це одна з його улюблених страв. Утім, на кухні зазвичай господарює дружина Дмитра Інна, з якою вони разом виховують доньку Настю.

Дмитро Халаджи про себе і про фільм «Іван Сила»:

  • Що буду сильним, знав ще до шкільного дитинства. Бабуся вчила читати не по  «Букварю», а по книзі «Билини». Кумиром моїм і сьогодні залишається напівказковий герой Ілля Муромець. Напевно, це і визначило мою долю. Коли мені було чотири роки, я отримав опік 35% тіла, і в якийсь момент навіть відставав у фізичній силі від однолітків. Проте я був сильнішим за ровесників духовно. І хотілося мені бути ще сильнішим. Ось я і став.
  • З радістю і задоволенням знявся у фільмі «Іван Сила» — зіграв роль Івана Фірцака. Ця стрічка не тільки розповідає про долю цього циркача, одного з найсильніших людей XX століття — в картині представлено збірний образ більшості наших циркових атлетів, тісно сплетені різні фрагменти з життя Івана Піддубного, Івана Заїкіна, Івана Шемякіна, Івана Фірцака…
  • Вперше про Івана Фірцака дізнався ще у дитинстві, коли прочитав публікацію в газеті «Радянський спорт» і був доволі збентеженим, вважаючи, що знаю біографії всіх наших атлетів різних часів. Саме завдяки Івану Фірцаку я багато чому навчився.
  • Уявляєте, в Європі існує два музеї Фірцака, а у нас, в Україні, про нього майже ніхто не чув!
  • Це кіно каскадерське, трюкове, тому доводилося працювати, як і в цирку: всі силові трюки, які там є, зняті без всякої підстраховки і монтажу. Наживо. У зйомках було задіяно багато українських каскадерів і спортсменів — чемпіонів світу з силового атлетизму та пауерліфтингу.У фільмі все по-справжньому! Безліч різних силових трюків. Наприклад, якщо в цирку мене за чотири виступи автомобіль переїжджає чотири рази, то на зйомках, перш ніж відзнято потрібний дубль, — усі п’ятнадцять.
  • Я був ще підлітком, коли мені потрапила до рук книга Шапошникова «Російська сила, або Секрети атлетизму». Там зібрано величезну кількість старовинних систем тренувань. По них і почав займатися, щось доповнював, щось удосконалював. Тоді ж дізнався і про Івана Фірцака, ім’я якого на довгі роки незаслужено кануло у небуття. Ці системи розроблені в кінці XIX — на початку XX століття. Тоді силовий спорт — важка атлетика і боротьба — йшли пліч-о-пліч з цирком, на його арені проходили змагання, демонструвалася фізична сила. З цирку вийшла величезна кількість видів спорту: та ж акробатика, художня гімнастика, важка атлетика, вільна боротьба — все це дітище цирку!
  • Тренування у мене — специфічної ізометричної форми. Наприклад, береш дуже товстий ланцюг і намагаєшся його розірвати. Такі ось начебто даремні зусилля в результаті і дають фізичну силу. Найчастіше ціпок врешті-решт рветься.
  • Мені і моїй родині пропонували (і пропозиція все ще в силі) американське громадянство. Але в Штатах мені щодня снилася Батьківщина. Людина, яка не перебувала тривалий час за кордоном, мене не зрозуміє. Вдома і стіни допомагають.
  • Сила закладена в мене генетично. Мій прадід теж був цирковим атлетом. З номером «боротьба з ведмедем» навіть у Петербурзі перед Миколою II і його сім’єю виступав. За спогадами бабусі, царю дуже сподобалося, і він нагородив артиста сторубльовкою. Прадід заробив в цирку хороші гроші, повернувся в село, зайнявся господарством. Але грянула революція, громадянська війна, розкуркулення — і його відправили до Сибіру. Дещо подібне трапилося в житті і з Іваном Фірцаком.
  • Харчуватися намагаюся домашніми продуктами: домашні яйця, сало, сметана, сир, молоко — у день випиваю три-чотири літри. Кращий допінг для мене — молоко.

Побив рекорди легенд Еллади і Британії

У  «бойовій формі»  Дмитро Халаджи при зрості 185 см важить 120 кг. Граючись, зі своєю фірмовою посмішкою «ласкавого термінатора», розриває сталеві ланцюги, гне підкови і згортає у вузли залізні ломи.

Йому вдалося відразу на 10 кг побити рекорд легендарного античного силача Бібона, який мізинцем піднімав 152-кілограмовий камінь.

За Дмитром залишається поки й інше фантастичне досягнення  — «Чортова кузня»  — на його грудях кувалдами розбили три бетонних блоків вагою 700 кг, і при цьому Дмитро лежав на вістрях цвяхів!

Вичитавши, що триста років тому британець Томмі Тофіана зумів підняти три бочки з водою (вертикально одна на одній) загальною вагою 800 кг, Халаджі вже в наші дні переписав це досягнення на своє ім’я, піднявши трубу вагою 860 кг, а потім і на всі 1022 кг:  «Отримай, Британіє, і розпишися!».

Після таких неймовірних трюків згинання зубами 23-міліметрового арматурного прута, забивання долонею п’яти цвяхів через лист металу (0,7 мм) в 4-сантиметрову дошку вже сприймаються публікою як пустощі для силача…

«Про Івана Фірцака, якого я зіграв у стрічці, знаю давно. Багато років тому прочитав про нього статтю в журналі «Радянський спорт». На жаль, зараз його ім’я незаслужено забуте, і сучасне покоління мало що про нього знає або ж взагалі нічого не чуло. В кіно сподобалося зніматися. Допомагало те, що у мене є досвід виступів перед великою аудиторією. Фактично мені потрібно було грати самого себе, тобто циркового атлета.

Головний посил фільму — духовне і патріотичне виховання молоді. Чомусь у нас так виходить, що прикладів для юного покоління в історії нашої країни безліч, але ми їх не помічаємо. Найчастіше звертаємо увагу на чужих героїв. Але нам потрібно згадувати про своє, національне надбання».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.