дивись.info

Азаров розповів, коли Україна вступить у ЄС

Азаров розповів, коли Україна вступить у ЄС

Микола Азаров заявив, що відкладення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС відбулося тому, що Євросоюз не зумів вирішити українські економічні проблеми – нівелювати падіння експорту в Росію, і відмінити вимогу МВФ про підняття на 40% цін на газ і опалення для населення для отримання кредиту МВФ.

Микола Азаров. Фото: kmu.gov.ua

“У нас складна економічна ситуація. Відчувши, що нам дійсно погано і що в нас є проблеми, ми звернулися до ЄС: “Ми несемо втрати – понад 2 млрд дол., через те, що РФ не приймає наші товари, поможіть розмістити наші замовлення. Допоможіть з угодою з МВФ. МВФ має зняти неприйнятті для нас умов”, – повідомив прем’єр-міністр України Микола Азаов у студії “Шустер Live” про причини прийняття розпорядженгня про зупинку підготовки Угоди про асоціацію з ЄС 21 листопада.

За його словами, була згода з європейського боку. Пройшло два місці, однак суть економічних проблем не змінилася.

За словами Азарова, останньою краплею став лист МВФ напередодні його розпорядження про призупинення підготовки Угоди про асоціацію з ЄС.

“На 40% збільшити для населення ціни на газ на першому  етапі, на 40% – на опалення, не збільшувати зарплати, пенсії, соцвиплати, скоротити витрати бюджету на 1% ВВП. Коли я прочитав, це була остання крапля”, – заявив Азаров.

“Ми просимо ЄС не сприймати трагічно, і віднестися з розумінням до наших економічних труднощів. Коли вирішимо проблеми щодо ціни на газ, перепон у торгівлі з РФ, відновлення об’єму торгівлі до рівня минулого року, тоді буде можливим відновлення переговорного процесу з ЄС”, – сказав Азаров

Микола Азаров додав: “Я не бачу трагедії і ніякої історичності в тому що сталося, якщо через півроку ми вернемося до цього питання”.

Прем’єр уточнив, що відбулася втрата зовнішніх ринків і скорочення вартості ціни на основні наші товари. “Наші постачаня в Корею впали на 60%, в Індонезію – на 35%, в Індію – 25%, в РФ – майже на чверть. РФ в нашому експорті займає більше третини. Тому такі втрати в нашому експорті означають скорочення витрат і доходів бюджету. Тим часом є дисбаланс у торгівлі з ЄС. ЄС ввозить своїх товарів майже на 10 млрд більше, ніж ми в ЄС. Лише за 10 місяців ми були змушені віддати МВФ більше 6 млрд дол. кредитів, які позичали у 2008-9 роках. – говорив Азаров.

“Додайте заходи Митного союзу останніх місців. РФ, Казахстан і Білорусія заявили, що після створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, Україна вийде з режиму вільної торгівлі, який діє між нашими країнами. Це означає, що на наші товари на цей ринок будуть додаватися дуже високі мита, вони стануть неконкурентними. Це, за нашими підрахунками, в річному вимірі означає втрату до 400 тис робочих місць” – сказав він.

Ще одним аргументом для зупинки підготовки угоди для Азарова було те, що у проекті угоди не прописана перспектива членства у ЄС. “Що ми власне підписуємо? Ми просили, пропишіть, що Україна рано чи пізно вступить у ЄС. Категоричне неприйняття.Поляки, литовці кажуть, не сперечайтеся, побачимо, що буде за десять років. В  угоді відсутня перспектива членства у ЄС. Це – правда”, – заявив Азаров.

Зроблений хід Азаров називає паузою, а не стратегічною зміною.

iPress

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.