дивись.info

В Угневі відкриють сухий екосантуалет (фото)

В Угневі відкриють сухий екосантуалет (фото)

У загальноосвітній школі I-III ступенів м.Угнів, що розташоване в Сокальському районі на березі річки Солокії, притоки Західного Бугу, 27 листопада 2013 року о 13 годині відбудеться  відкриття  сухого  екосантуалету. Він збудований громадою міста в рамках міжнародного проекту «Солокія для купання, а не для стоків», який виконують Західний центр українського відділення Всесвітньої лабораторії (ЗЦ УВВЛ) у співпраці із коаліцією «Чиста Балтика» (CCB).

Це вже другий екосантуалет, збудований в Сокальському районі з ініціативи Західного центру українського відділення Всесвітньої лабораторії за фінансової підтримки коаліції «Чиста Балтик», де використовують принципи екосанітарії.

Сухі екосантуалети – це спеціальні туалети, в яких використовують природну особливість людини – вони не змішують сечу та фекалії. Ці продукти життєдіяльності людини окремо збирають, зберігають і компостують їх, після чого використовують як добриво в сільському господарстві. Сухий екосантуалет зменшує  забруднення довкілля стічними водами, має велике значення і як демонстраційний об’єкт, який  сприяє запровадженню ефективних технологій підвищення рівня санітарно-гігієнічних умов проживання сільських жителів. Поширення серед школярів, вчителів, батьків інформації про  принципи екосанітарії як альтернативи каналізації на сільських теренах, є нагодою розповсюджувати знання про нові сучасні підходи і можливості забезпечення чистоти вод малих річок та збереження екологічного стану басейну Західного Бугу.

 Уперше в 2009 році, за ініціативи Західного центру УВВЛ,  колективу школи села Забужжя Сокальського району Львівської області та за сприяння відділу освіти  районної адміністрації було реконструйовано шкільний туалет, в якому використані  принципи екосанітарії та створено інформаційно-консультаційний центр для розповсюдження принципів екосанітарії в сільських громадах.

Побудований в Угнівській школі сухий екосантуалет (без використання води для зливу) – це найкращий підхід у вирішенні санітарно-гігієнічних проблем школярів та приклад здатності місцевої громади своїми силами покращити умови проживання в сільській місцевості.

Організатори: Західний центр українського відділення Всесвітньої лабораторії, загальноосвітня школа I-III ступенів міста Угнів, Угнівська міська рада.

За сприяння та фінансової підтримки шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA) через шведське товариство захисту природи (SSNC).

Сухий екосантуалет в школі м Угнів збудовано господарським способом: батьками учнів під керівництвом директора школи Сподарика Романа Петровича. Будівельні матеріали для будівництва екосантуалету, оздоблювальних робіт та сантехніка забезпечував ЗЦ УВВЛ.

Відкриття сухого екосантуалету відбудеться в приміщенні школи м. Угнів Сокальського району. Серед запрошених: представники (керівники) Сокальських районної ради та райдержадміністрації, директори шкіл Сокальського району, ЗМІ, учні та батьки школи.

туалет2 туалет3 туалет4

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.