1-3 грудня у Львові перебуватимуть мощі великомученика Георгія Побідоносця

З 1 до 3 грудня у Львові перебуватимуть чесні мощі (правиця) великомученика Георгія Побідоносця. До України вони прибули з благословення Святішого Патріарха Константинополя і Нового Риму Варфоломія І і Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон. У Львові мощі перебуватимуть у Свято-Георгіївському храмі.

Перебіг заходів

1 грудня, неділя

16.00 – зустріч правиці великомученика Георгія Побідоносця на Високому Замку в кінці вул. Кривоноса. Молебень (очолює Керуючий Львівською єпархією Преосвященний єпископ Філарет у співслужінні духовенства Львівської єпархії).
16.20
– хресна хода до Свято-Георгіївського кафедрального храму міста Львова (вул. Короленка,3)
17.00
– Вечірнє Богослужіння великомученику Георгію (очолює єпископ Філарет).
20.00, 22.00
– акафіст з молебнем великомученику Георгію.
2-3 грудня, понеділок-вівторок

Від 00.00 і цілодобово - Богослужіння та акафіст з молебнем великомученику Георгію.

 

3 грудня, вівторок

11.00 – виїзд мощей до Києва.

 

Контактна особа – Ієродиякон Маркіян (Каюмов), тел 097 019 88 19.

Довідка

Святий великомученик Георгій Побідоносець (II - III ст.) виріс у Каппадокії (Мала Азія) у християнській сім'ї. Вступивши до римського війська, святий Георгій своїми ратними подвигами заслужив увагу імператора Діоклетіана і був призначений одним зі старших воєначальників. Отримавши доручення імператора про переслідування християн, Георгій відкрито проголосив себе християнином і свідомо пішов на страждання заради Христа. Після восьмиденних тяжких катувань з вимогою зректися Христа, був обезголовлений у 303 (304) році. Шанування Георгія як святого відразу розповсюдилося по всій імперії і підтвердилося багатьма чудесами.

Син хрестителя Русі великого князя Володимира князь Ярослав Мудрий був охрещений з ім’ям Георгій. На початку 11 ст. Князь Ярослав (Георгій) спорудив у Києві поблизу Софійського собору мурований чоловічий монастир на честь свого небесного покровителя – святого вмч. Георгія Побідоносця. Наразі на цьому місці розбито сквер, посеред якого на фундаменті давньоруської Георгіївської церкви височить православний хрест.

Галина Пелих

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: