дивись.info

Аполітичний львівський Євромайдан (фото, відео)

Аполітичний львівський Євромайдан (фото, відео)

Студенти завжди були та залишатимуться рушійною силою будь-якого революційного руху. Прогресивна молодь, що не готова жити за давно встановленим та часто застарілими правилами. Готовність до змін та готовність про свої переконання чітко заявити.

Саме так, без чіткого плану, але з повною впевненістю у правильності своїх дій, розпочався львівський Євромайдан. У відповідь на заяву прем’єр-міністра Миколи Азарова про зупинку євроінтеграційних процесів в Україні на площу перед Шевченком вийшла нечисленна група студентів з плакатами у підтримку підписання угоди про асоціацію України та ЄС.

DSC_9515

Чітка позиція студентів проводити Євромайдан без партійної символіки та без політичних гасел загалом – це, здавалося б, хороша ідея. Євромайдан проголошує бажання молоді жити за європейськими стандартами. Студентство не бажає піарити опозиційних лідерів, не бажає бачити поруч партійні програми. Це їх власне свято – свято молоді, що хоче жити в цивілізованому суспільстві.

DSC_0118

Однак це свято грає на руку нашому авторитарному лідеру і усій владній верхівці країни. Деполітизований протест – мрія Віктора Януковича, котра втілилась у життя. Розчарування людей у політиці та в опозиційних лідерах – запорука довголіття та благополуччя режиму.  Протест без політики гарантує відсутність жодної серйозної опозиції до влади.

Львівський Євромайдан дуже швидко перетворився із несміливого протесту декількох десятків студентів проти призупинення євроінтеграції у багатотисячний концерт з улюбленими музичними гуртами. Тоді, у першу ніч львівського Євромайдану, серед юрби студентів співав свої пісні гурт «Один в каноє». Десяток студентів цілу ніч мерзне на площі з плакатами, музиканти ось тут, серед юрби, у підтримку, аби не замерзнути, хоч і самі мерзнуть разом з усіма. Усім зрозуміла ціль й кожен з легкістю пояснить, чому він мерзне поруч пам’ятника Шевченку замість того, аби сидіти вдома.

Деполітизований протест – мрія Віктора Януковича. Він йому аплодує. Уже пару днів поспіль львівський Євромайдан збирає декількатисячну юрбу студентів на концерт відомих виконавців. На перший погляд, львівський Євромайдан не відрізнити від звичайного рок чи етно концерту. Гурт «От Вінта» запалює емоції публіки. У натовпі розмальовані в кольори українського прапору обличчя, державні прапори та прапори УПА над головою, посмішки на камеру фотографам. Львівський Євромайдан перетворився у власний концерт багатьох з виконавців. Лише зрідка ведуча повертає присутніх до реальності короткими коментарями про події на київському Євромайдані.

DSC_0505

Слушно зауважив народний депутат Юрій Михальчишин, що революція без політичних прапорів неможлива. У той час, коли слід консолідуватись, чітко визначитись з вимогами та подальшими діями, передати опозиційним лідерам звернення до Європарламенту, Євромайдан у Львові продовжує танцювати та розважатись.

DSC_0603

Позитивна нотка – об’єднання опозиційного та студентського євромайданів у Києві. Так, з нього зникли партійні прапори, однак прийшли політики, прийшли люди, які готові організувати свідомі дії. Концерт на київському Євромайдані завершено, аплодисменти стихли, – прийшов час задуматись над подальшими кроками, визначити, як змусити владу прислухатись до вимог народу.

Євромайдан 26 листопада 8

Львівському Євромайдану варто також зрозуміти, що час для танців та аплодисментів закінчився. Деполітизація політичного протесту – це поразка. Це поразка, яка потрібна Януковичу. Слід чітко визначитись з подальшими діями у разі непідписання угоди про асоціацію України та ЄС. Слід кожному активісту євромайдану усвідомити, чому він тут, визначити свою роль у загальному протесті.

Текст та фото Сергій БОБРА

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.