дивись.info

Білоруська опозиція готує акцію на підтримку українського Євромайдану

Білоруська опозиція готує акцію на підтримку українського Євромайдану

Опозиція Білорусі готує вуличні акції на підтримку мітингувальників-прихильників євроінтеграції в Україні. Про це у вівторок, 3 грудня, заявив голова Об’єднаної громадянської партії Білорусі Анатолій Лебедько.

«Вже подана заявка в Гомельський міськвиконком на проведення ходи на підтримку Євромайдану», — повідомив Лебедько, пояснивши, що мета акції, — це «вираження солідарності з українським народом в його прагненні жити в Євросоюзі». Лебедько також повідомив, що з вівторка Об’єднана громадянська партія починає подачу заявок на проведення акцій солідарності з Євромайданом у регіонах Білорусі.

Тим часом низка білоруських політичних і громадських діячів закликали владу України не вводити надзвичайний стан у країні і не застосовувати силу щодо демонстрантів. Підписанти висловили стурбованість діями влади, що вже призвели 30 листопада та 1 грудня до зіткнень і появи постраждалих, в тому числі серед журналістів. Автори документа вважають, що введення надзвичайного стану, як і можливі силові рішення, «призведуть до збільшення кількості постраждалих і жертв серед мирного населення і лише посилять політичну кризу в Україні».

Автори заяви звернулися також до країн Європейського союзу та Європарламенту з проханням «сприяти якнайшвидшому врегулюванню ситуації мирним шляхом». Заяву, зокрема, підписали екс-кандидат у президенти Білорусі Віталій Римашевський, лідер Об’єднаної громадянської партії Анатолій Лебедько і Микола Демиденко з міжнародної організації Молодий фронт.

Масові антиурядові протести в Україні проходять з 21 листопада, коли уряд оголосив про призупинення підготовки угоди про асоціацію з Євросоюзом. У неділю в Києві відбувся мітинг, в якому взяли участь до півмільйона людей, що закінчився захопленням будівлі мерії і Будинку профспілок, а також масовими зіткненнями протестувальників з міліцією.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.