дивись.info

Вифлеємський вогонь миру у Львові розпочнуть передавати у церкви 17 грудня (програма)

Вифлеємський вогонь миру у Львові розпочнуть передавати у церкви 17 грудня (програма)

У Львові традиційно перебуватиме Вифлеємський Вогонь Миру 2013, повідомила Дивись. Інфо заступник начальника управління молоді і спорту ОДА Оксана Вацеба

“Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Цього року пластуни п’ятнадцятий рік поспіль переберуть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Програма ВВМ у Львові передбачає наступні заходи:

5.12.2013 р.                           Прес-конференція

17.12.2013 р.                         Передача вогню польськими харцерами українським пластунам на україно-польському кордоні.

Урочиста передача вогню мерові міста, керівництву львівської області, дитячим установам міста та громаді (о 16:00 на Площі Ринок)

17.12.2013 – 5.01.2014 р.     Передача вогню в церкви, лікарні, сиротинці, тюрми, громадським об’єднанням, тощо

07.01.2014 р.                        Пластова Різдвяна свічечка на Площі Ринок (на великій сцені, в рамках Різдвяного Ярмарку у Львові)

вогонь1 вогонь2

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.