дивись.info

Виявлені основні правопорушення проти мирних громадян, – експерти

Виявлені основні правопорушення проти мирних громадян, – експерти

Сьогодні, 12 грудня, у Львові відбулась прес-конференція на тему «Ініціатива Євромайдан SOS – як журналістам, громадським активістам не стати жертвою політичних репресій та як повинні себе поводити родичі постраждалих»

На прес-конференції були присутні Оля Євстігнєєва, журналіст, монітор Євромайдан SOS, Зоряна Христина, юрист Євромайдан SOS, Ірина Мухіна, оператор гарячої лінії Євромайдан SOS.

Про це повідомляє кореспондент Дивись. Інфо

Євромайдан SOS та громадська група “OZON” слідкують за перебігом мирного протесту.

Наразі виявлено безліч правопорушень. Постраждалих людей спочатку опитували слідчі з метою порушення проти них кримінальних чи адміністративних справ замість того, щоб надати людині першу медичну допомогу. Безліч постраждалих перебували у шоковому стані і давали свідчення проти самих себе.

Зоряна Христина наголошує на тому, що Конституція надає людині право мовчати при затриманні та вимагати адвоката. Також затриманий має право на дзвінок. Непотрібно розмовляти з слідчими без присутності правоохоронця, адже все, що ви скажете, можуть обернути проти вас.

Ще одним правопорушенням є те, що медичні заклади відмовлялись надавати медичну допомогу постраждалим свідомо.

Окрім того, медики не хотіли сприяти постраждалим і відмовлялись знімати побої та складати заключення судмедекспертизи.

Адвокати радять не чекати направлень від правоохоронних органів і самому зняти побої у приватному порядку. Така процедура буде коштувати 200 грн, однак ви будете мати документ, який засвідчує про те, що ви постраждали.

Ще одною проблемою являється те, що судові засідання відбуваються без присутності адвокатів та свідків. Варто зазначити, що протоколи складені некоректно.

Тому багато людей відпустили, а протоколи здали на доопрацювання.

Зоряна Христина зазначає, що після революції робота адвокатів та правозахисників буде ще довго тривати.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.