дивись.info

В Україні хочуть повернутися до парламентсько-президентської республіки

В Україні хочуть повернутися до парламентсько-президентської республіки

Комітет парламенту з питань державного будівництва та місцевого самоврядування порекомендував ВР повернути парламентсько-президентську форму правління в країні, яка була введена конституційною реформою в 2004 році і скасована в 2010. Про це в середу, 18 грудня, повідомляє кореспондент НБН.

Комітет з державного будівництва і місцевого самоврядування порадив ВР повернутися до скасованої Конституційним судом в 2010 році парламентсько-президентської форми правління.

Крім того, члени комітету рекомендували депутатам прийняти рішення про неприпустимість введення президентом України надзвичайного стану в країні у зв’язку з масовим акціями протестів для врегулювання політичної кризи.

Одночасно комітет рекомендує парламенту ухвалити рішення, щоб наступні парламентські вибори пройшли за пропорційною системою з відкритими списками.

Разом з тим, пропонується внести зміни до законодавства, яке стосується проведення референдумів.

Також комітет має намір рекомендувати президенту Віктору Януковичу утриматися від застосування сили проти мирних громадян, покарати винних у розгоні Євромайдану і зриві підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Крім того, комітет рекомендує президенту відправити Кабмін і прем’єр-міністра Миколи Азарова у відставку, оскільки їхні рішення «призвели до економічної і політичної кризи» в країні.

За таку резолюцію проголосували вісім з 15 членів комітету. Перед голосуванням члени комітету з фракції Компартії залишили засідання.

За словами голови комітету, народного депутата (позафракційний) Давида Жванії, на початку засідання зареєструвалося 15 членів комітету і кворум був, після чого представники фракцій Компартії і Партії регіонів пішли, однак вісім з 16 членів комітету проголосували за такі рішення.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.