дивись.info

Євромайдан оголосить текст Маніфесту до влади

Євромайдан оголосить текст Маніфесту до влади

Представники громадських рухів, організацій та ініціатив Майдану виступили зі спільним Маніфестом, в якому сформулювали основні вимоги до влади і опозиції та запропонували механізми вирішення кризової ситуації, а також про умови, за яких Громадський блок p Майдану не піде. Текст Маніфесту надіслано представникам влади, опозиції, а також міжнародним структурам, зацікавленим у вирішенні кризової ситуації.

 20 грудня, четвер, 11.00, прес-зал Національної спілки журналістів України, (Хрещатик 27а, 2-й поверх)

ТЕКСТ МАНІФЕСТУ:

Ми, представники громадянського суспільства України,
Усвідомлюючи свою відповідальність перед нашими нащадками,
Будучи занепокоєними раптовою зупинкою європейської інтеграції України,
Засуджуючи застосування сили з боку спецпідрозділів МВС України проти мирних протестуючих,

Не маючи сумнівів у тому, що подальша конфронтація та ескалація конфлікту ставить під загрозу незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України,
Будучи переконаними, що вихід з глухого кута, в якому опинилася країна, неможливий зусиллями виключно політиків, без активної участі громадянського суспільства,

ЗАКЛИКАЄМО владу та опозицію розпочати публічні переговори (з прямою трансляцією в телеефірі) з рівним представництвом наступних сторін:
● влада;
● опозиція;
● громадськість.

Представники міжнародної спільноти мають бути запрошені до участі у них в якості спостерігачів.

Мета переговорів – вирішення системної кризи в Україні.

Передумовами для проведення таких переговорів є:
1. Звільнення усіх учасників акцій протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 р., та закриття всіх порушених кримінальних та адміністративних справ проти них, як у Києві, так і в регіонах України.
2. Звільнення та притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, діяльність або бездіяльність яких призвела до застосування сили до учасників мирних протестів, які розпочалися 21 листопада 2013 р., у тому числі Міністра внутрішніх справ В. Захарченка, начальника головного управління МВС у м. Києві та керівників спецпідрозділів МВС, які були задіяні у вищевказаних подіях. Притягнення до персональної відповідальності службовців особового складу спецпідрозділів МВС, які зловживали застосуванням спеціальних засобів та використовували силу до учасників мирних протестів з 21 листопада 2013 р., як у м. Київ, так і в регіонах України.
3. Негайне припинення репресій проти учасників мирних акцій, які відбуваються з 21 листопада 2013 р. на всій території України, та осіб, які відмовилися від виконання злочинних наказів, а також         публічне надання гарантій їхнього незастосування в майбутньому.
4. Повернення з Києва спецпідрозділів та інших службовців МВС у місця їхньої постійної дислокації.

Нашою позицією з якою ми йдемо на переговори є:
1. Відставка Кабінету Міністрів України та звільнення керівників Апарату РНБО.
2. Призначення технічного Кабінету Міністрів України з авторитетних фахівців, не причетних до будь-яких політичних партій та олігархічних груп.
3. Підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.
4. Призначення нового Генерального прокурора України.
5. Відставка Президента України, розпуск Верховної Ради України та призначення дострокових виборів.
6. Прийняття нової Конституції України в установчий спосіб, з парламентською формою правління.

Заявляємо, що у випадку відмови від переговорів у запропонованому форматі, будемо продовжувати мирні протести та закликатимемо громадян України відстоювати свої права та свободи.

Цей Маніфест прийнято 18 грудня 2013 року, він є відкритим для приєднання всіма організаціями громадянського суспільства та громадянами України, які поділяють його зміст.
ДОВІДКА:

Громадська рада Майдану — це координаційна рада громадських рухів, організацій, неполітичних об‘єднань та ініціатив Майдану, створена для підтримки, взаємодії та координації спільних дій. Ініціатива є відкритою.

 Наразі до ГРМ увійшли: Автомайдан; Асоціація молодих реформаторів; Асоціація фермерів Бобринецького району; Бактерія – художники – жлобісти; Батьківський комітет; Відсіч; ГО “Група 30-го листопада”; ГО “Зелене досьє”; ГО “Спільнобачення”; ГР “Українська весна”; Громадська кампанія “За відповідальну владу”; Громадський сектор #Євромайдан; Ініціатива “Воля”; ініціатива Рух Державотворців; Інститут Республіка; ІТ-палатка; Київська міська організація “Український молодіжний Собор”; МІ “Серце в долоньках”; група “Михайлівський”; Молодь Демократичного Альянсу; Народна рада Майдану; Національний комітет сприяння протидії корупції; група “Не злий Майдан”; Національна медіа-профспілка України; Національна спілка журналістів України; Організація волонтерів-медиків (Михайлівський монастир); Офіцерський корпус Рух; політичне об’єднання “Сила людей”; рух “Ми – європейці”; Сайт “Галас”; Студентська координаційна рада (СКР); Студентське братство Львівщини; Студентський страйком КМУ; Український республіканський союз;  Харківська правозахисна група; Харківській благодійний фонд “Доброта”; Центр політичних студій та аналітики; Центр стратегічних досліджень; Центр UA; Штаб захисту постраждалих студентів Майдану.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.