дивись.info

Богатирьову нагородили "Позорнякою"

Богатирьову нагородили "Позорнякою"

Громадська організація вручила Міністерству охорони здоров’я символічну медаль за зароблені 15 млн. грн, які відомство отримало на різниці вартості ліків для хворих на ВІЛ та СНІД, що на 22 млн. менше, ніж минулого року

Така реакція пацієнтів стала наслідком порівняння цін на одні й ті ж самі препарати проти СНІДу, які закуповуються і МОЗом, і громадськими організаціями.

“Лише на 6 позиціях, що збігаються, чиновники примудрилися заробити 15 млн. гривень. Проте це на 22 млн. менше, ніж попереднього року, коли Міністерство переплатило 37 млн. за антиретровірусні препарати”, – йдеться у заяві пацієнтської організації ЮКАБ, яка власне і вручили нагороду Богатирьовій.

Ми принесли пані Богатирьовій медаль, щоб “подякувати” Міністру за те, що цього року МОЗівські “заробітчани” поступилися та заробили менше на хворих на СНІД, порівняно з минулим роком. Тим не менше, якби Міністерство охорони здоров’я провело тендери чесно та закупило ліки за конкурентними цінами, ми б додатково могли врятувати щонайменше 5 тис смертельно хворих українців. Тепер вони заплатять своїм здоров’ям та життям за нові мерседеси та яхти міністерських чиновників”, – каже Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ.

Громадські та пацієнтські організації щороку порівнюють ціни на ліки, які закуповує МОЗ та громадські організації. Ціни на одні й ті ж препарати подекуди різняться у 2-2.5 рази. І це лише на ті препарати, які збігаються у закупівлях та ціни на які можна порівняти.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.