дивись.info

Львівська облрада почала працювати: нагородила переможців премії Бандери

Львівська облрада почала працювати: нагородила переможців премії Бандери

У Львові урочисто відзначили 105-ту річницю від Дня народження Степана Бандери

Традиційно 1 cічня на площі перед пам’ятником Степанові Бандері у м. Львові відбуваються урочистості з нагоди річниці від Дня народження Степана Бандери – видатного політичного діяча, голови Проводу ОУН, Героя України, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі обласної ради.

Цьогоріч віддати шану одному з лідерів українського визвольного руху, прийшли голова Львівської обласної ради Петро Колодій, депутати Львівської обласної ради, народний депутат України Ірина Фаріон, представники громадськості.

Розпочалися урочистості покладанням квітів до пам’ятника Степанові Бандері. Квіти до підніжжя пам’ятника голова Львівської обласної ради Петро Колодій, народний депутат України Ірина Фаріон, міський голова м. Львова Андрій Садовий, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, представники депутатського корпусу Львівської обласної та міської рад, представники громадськості.

На площі Кропивницького, де відбулися урочистості, зібралося майже півтисячі людей. Тут представники духовенства провели чин панахиди з нагоди вшанування пам’яті голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери, після чого розпочалося громадське віче.

Звертаючись до людей, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, зокрема, зазначив: «З року в  рік ми приходимо на цю площу, щоб вшанувати нашого Провідника, вшанувати Вождя української нації – Степана Бандеру. До підніжжя пам’ятника Степанові Бандері приходять сини і доньки, щоб вклонитися Батькові, яка породив націю героїв, націю борців – бандерівську націю».

Петро Колодій також пригадав слова Степана Бандери – «Я приймаю ваш вирок смерті», якими він відреагував на обрання його головою Проводу Організації Українських націоналістів. «Абсолютно свідомо, самовіддано та жертовно Степан Бандера поклав своє життя на вівтар свободи та незалежності рідного народу. А чи є сьогодні поміж так званих високих вельмож люди, які сьогодні керують державою, здатні керуватися таким чином, розумінням довіри? Немає… Бо, якби люди, яких обирають, брали приклад з нашого Провідника, сьогодні ми би мали іншу державу – наповнену українським змістом».

Очільник обласної ради також зауважив, що Степан Бандера підготував ґрунт для боротьби українців за незалежність України у 60-х, 70-х, 80-х та у 90-х роках. «Чи була би без боротьби Степана Бандери незалежною Україна сьогодні? Важко сказати однозначно так чи ні. Скоріш за все, що – ні, – наголосив Петро Колодій. – Чи повстали би сьогодні мільйони людей, які скинули ярмо, які сьогодні вийшли на Майдани, які сьогодні дивляться на Степана Бандеру, які сьогодні сприймають його директиви? Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він втрачає все, у тому числі і хліб. Коли ж обирає свободу, – він матиме і хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний. Саме така директива Степана Бандери є сьогодні. Саме за свободу вийшли люди на Майдани».

На завершення свого виступу голова Львівської обласної ради наголосив, що він вірить, що Україна матиме омріяну багатьма поколіннями українців свободу, а сама Україна наповниться українським змістом.

На віче також виступили міський голова Львова Андрій Садовий, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, голова Львівського Крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби ОУН-УПА Олесь Гуменюк, депутат Львівської обласної ради Андрій Корнат.

Андрій Корнат наголосив: „Степан Бандера – це символ чітких і рішучих дій, які так необхідні в українській політиці сьогодні. Адже Степан Бандера ставив чіткі завдання і вмів їх, виходячи з об’єктивних обставин того часу, досягати”.

Звернулась до громади також народний депутат України Ірина Фаріон. У своєму виступі вона, зокрема, відзначила, що Львівська обласна рада у 2012 році стала ініціатором заснування премії імені Героя України Степана Бандери. Премію присуджують у трьох номінаціях – «Політична діяльність», «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» та «Громадська діяльність». Лауреатами премії імені Степана Бандери у 2013 році визначено наступних осіб:  

         Микола Посівнич (м. Львів) – науковець, громадський діяч, автор понад 130 наукових публікацій, 5 монографій, 6 брошур, упорядник та редактор 16 книг, календарів Літопису УПА на 2004 – 2014 роки та про Степана Бандеру на 2009 рік – в номінації «Політична діяльність»;

–       Олег Фешовець (м. Львів) – видавець, науковий редактор, автор понад 20 перекладжів, кандидат філософських наук, директор видавництва «Астролябія», головний редактор Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя» – в номінації «Науково-навчальна національна державотворча діяльність»;

–         отець Ігор Цар (м. Львів) – священик, який донедавна був капеланом Української Греко-Католицької Церкви в одній із в’язниць; автор книг «Останні будуть першими», «Покликаним до свободи», «За що ми любимо Бандеру», «Жиймо так, щоб бути разом в небі!», «Нова євангелізація в Україні», «Молодь і жива парафія» – в номінації «Громадська діяльність».

Потім до учасників віча звернулися переможець Обласної премії імені Героя України Степана Бандери у 2012 році в номінації «Громадська діяльність» Олег Баган – науковець, публіцист, громадський діяч, керівник ГО «Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова», упорядник багатьох науково-публіцистичних видань, видавець, з міста Дрогобич; переможець Обласної премії імені Героя України Степана Бандери в номінації «Політична діяльність» у 2013 році Микола Посівнич.

Лауреати премій наголосили на визначальній ролі Провідника ОУН Степана Бандери і на актуальності ідей, які він висловлював і за які боролися тисячі українських патріотів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.