дивись.info

Івано-франківська облрада судитиметься у Львівському апеляційному адмінсуді

Івано-франківська облрада судитиметься у Львівському апеляційному адмінсуді
У курортному Яремчі Івано-Франківської області відбувся пивний фестиваль, який зібрав понад триста гостей зі всієї України та з-за кордону.
Івано-Франківський окружний адміністративний суд сьогодні частково задовольнив позов заступника прокурора області, скасувавши низку пунктів неоднозначного рішення обласної ради, прийнятого 10 грудня.

Згідно з цим документом, облдержадміністрацію мало бути позбавлено низки повноважень, делегованих їй ще у 1997 році, а для подальшого здійснення цих повноважень у складі виконавчого апарату облради було передбачено створення виконавчого комітету.

Як повідомляє Дзеркало тижня. Україна, позивач – заступник прокурора Івано-Франківської області – доводив, що закон “Про місцеві державні адміністрації” (стаття 29) не допускає можливості припинення дії рішення про делегування повноважень місцевим адміністраціям шляхом його скасування чи визнання недійсним. Окрім того, інший закон – “Про місцеве самоврядування в Україні” (ст.58) – свідчить, що в обласних і районних радах створюють виконавчі апарати, а не виконавчі комітети.

Відповідач – обласна рада – категорично заперечив доводи прокурора. Юристи представницького органу посилаються на рішення Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року за поданням Харківської міської ради, яке підтверджує можливість органу місцевого самоврядування скасовувати свої попередні рішення або вносити до них зміни. А для виконання відібраних у облдержадміністрації повноважень в облраді створюється виконавчий комітет не як окрема структура, а у складі виконавчого апарату. Тобто, по суті, розширюється лише склад того самого виконавчого апарату облради.

Колегія суддів Івано-Франківського окружного адмінсуду визнала також незаконною підготовку проекту рішення облради про нову структуру і чисельність виконавчого апарату, положення про виконавчий комітет, а також доручення бюджетної комісії облради передбачити в обласному бюджеті-2014 кошти, необхідні для виконання відібраних у облдержадміністрації повноважень. Багато в чому схоже рішення Тернопільської облради 18 грудня скасував Тернопільський окружний адмінсуд, нагадує видання.

Як повідомив начальник відділу правового та кадрового забезпечення виконавчого апарату Івано-Франківської облради Сергій Федорців, постанову Івано-Франківського окружного адмінсуду облрада оскаржить у Львівському апеляційному адміністративному суді.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.