дивись.info

У Львівській облраді обговорили проект бюджету на 2014 рік (фото)

У Львівській облраді обговорили проект бюджету на 2014 рік (фото)

Участь в обговоренні, яке організувало керівництво постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради, взяли заступник голови обласної ради Валерій П’ятак, голова вказаної вище постійної комісії Ярослав Качмарик, представники освіти та науки, громадськості, депутати обласної та місцевих рад на Львівщині, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі облради.  

Звертаючись до присутніх, голова бюджетної комісії Ярослав Качмарик зауважив, що сьогодні на обговорення проекту держбюджету прийшли люди, які можуть надати експертні оцінки цьому документу, а також поділитися своїм баченням щодо вирішення проблем, які можуть виникати при реалізації головного фінансового документа країни.

«Зрештою, про бюджет зараз говорять всі: це мова і про заробітну плату, і про інфляцію, і про робочі місця, тощо. Люди хочуть бачити своє майбутнє. Це і є суспільна оцінка бюджету», – сказав Ярослав Качмарик.

Водночас заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак зазначив, що «обговорюючи проект державного бюджету і тенденції на цей рік, насамперед ми повинні думати про обласний і районні бюджети. Відтак, завданням цієї зустрічі має бути напрацювання пропозицій, як вже зараз покращити контрольні розрахункові показники Міністерства фінансів України, доведені до Львівської області. Звісно, що зі свого боку ми хотіли би, щоби державний бюджет був реальним, збалансованим та виконуваним. Збалансованість бюджету – це насамперед дисципліна фінансових платежів та максимальна справедливість виконання бюджету», – зауважив заступник голови Львівської обласної ради.

До обговорення проекту держбюджету активно долучились представники науки. Кожен у своєму виступі акцентував увагу на неможливості виконання показників, доведених у цьому бюджеті. Зокрема, за словами кандидата економічних наук, доцента, завідувача кафедри менеджменту Львівського інституту менеджменту Віктора Борщевського, проект державного бюджету на 2014 рік є ірраціональним. «Це може призвести до того, що ми не тільки будемо мати невиконання бюджету, але й катастрофічне його падіння. Адже бюджетний дефіцит, який виникне протягом року, дестабілізує бюджетну та економічну ситуацію як в центрі, так і в регіонах держави», – зауважив Віктор Борщевський.

Ольга Мельник, доктор економічних наук з Національного університету «Львівська політехніка», висловила переконання, що 3% зростання внутрішнього валового продукту, яке передбачено згідно з цим  проектом державного бюджету, не відповідає жодним економічним прогнозам. Більше того, за рейтингами міжнародних агентств, прогнози розвитку економічної ситуації в Україні абсолютно не найкращі. «Коли ми говоримо про зростання надходжень до державного бюджету, то, закономірно, що зростання буде відбуватися за рахунок інфляційних процесів. Іншими словами, цей бюджет – абсолютно не бюджет соціального розвитку, про що часто декларується. Цей бюджет приречений на невиконання», – сказала вона.

Своє бачення щодо проекту державного бюджету на 2014 рік висловили представники профспілок. Зокрема, заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Долішня зауважила, що освітяни вкрай стурбовані ситуацією, яка на сьогодні склалася з оплатою праці працівників у їхній галузі. «Я представляю найбільшу профспілкову організацію в нашій області. Це профспілка працівників освіти і науки України. А, зважаючи на показники, закладені у проекті цього бюджеті, ми бачимо, що в нас не буде покращення. Відтак, серед освітян можу відбутися соціальний спротив», сказала вона.

бюджет бюджет2

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.