дивись.info

Росія приготувала Україні помсту за Азарова, – Дзеркало тижня

Росія приготувала Україні помсту за Азарова, – Дзеркало тижня

Чекаємо на нову блокаду українського експорту в Росію після відставки прем’єра

У Російській Федерації збираються відреагувати новою торговою війною на відставку уряду Миколи Азарова і можливе відновлення переговорів про Зону вільної торгівлі з ЄС після перезавантаження уряду і в разі призначення прем’єром одного з лідерів опозиції. За повідомленнями джерел ZN.UA в уряді, які відповідають за співпрацю з Кремлем, сьогодні вночі, з 00:00 середи, 29 січня, митна служба РФ почне застосовувати режим 100%-го огляду товарів, що імпортуються з України. Відповідне розпорядження було віддано Федеральною митною службою (ФМС) РФ регіональним митницям. За даними видання, з проблемами на російському кордоні вже зіткнулися компанії “Метінвест” і “Креатив-Розлив” (нерафіновані олії та жири).

Як припускає джерело в уряді, зупинка українського експорту в Росію може бути способом тиску на олігархів, яким таким чином Кремль вказує на необхідність збереження проросійського вектора у внутрішньоукраїнських домовленостях. Раніше президент Янукович запропонував очолити уряд одному з лідерів опозиції, голова ВО “Батьківщина” Арсенію Яценюку. Однією з основних вимог опозиції на переговорах з Януковичем було підписання Угоди про асоціацію з ЄС, проти якого виступає Росія.

Раніше перший заступник голови думської фракції “Справедлива Росія” Михайло Ємельянов сьогодні вже заявив про необхідність скасувати надану Україні знижку на газ і відмовитися від викупу євробондів українського Кабміну “якщо в уряд прийдуть євроінтегратори”. У прес-службі Міндоходів у відповідь на звернення ZN.UA за коментарями повідомили, що на поточний момент не отримували від російських колег повідомлень про плановану зміну митного контролю українських вантажів, що передбачають досягнуті раніше домовленості між Міндоходів і ФМС Росії. До подібної практики росіяни вже раніше вдавалися. Формальним приводом для проведення перевірок стали сумніви в достовірності сертифікатів походження українських товарів (форма СТ-1) – аналогічну причину російські митники використовували в минулому році, коли РФ обмежувала імпорт українських товарів напередодні підписання угоди про ЗВТ з ЄС. Така перевірка може тривати до 45 днів, при цьому російські митники пропонують не чекати результатів при внесенні депозиту в розмірі 15% вартості продукції. Це рівносильно мита для країн, що не входять в режим вільної торгівлі з Росією. У жовтні 2013 року через застосування ФМС РФ додаткових заходів гарантування при переміщенні товарів із застосуванням книжки МДП митних пунктах на українсько-російської митниці зросли кілометрові черги.

Нагадаємо, аналогічні заходи, вжиті російським урядом минулого літа призвели, згідно з офіційними підрахунками, до зниження українського експорту на $ 4,2 млрд при загальнорічному експорті в Росію на рівні 23-24 млрд дол. У третьому кварталі минулого року, який відзначився забороною на постачання кондитерської продукції Roshen та митної “війною” в серпні, зниження експортних поставок становило 13% або $ 576 млн. Найсильніше від торгової війни з РФ постраждали виробники харчової продукції (Росспоживнагляд застосовував санкції до молочної та кондитерської продукції), а також постачальники труб холодного прокату. У фінзвіті “Метінвесту” говориться, що у порівнянні з 2012 роком за 9 міс. 2013 року скоротилися на 4% продажу в країни СНД.Джерело: fakty.ictv.ua

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.