дивись.info

У Львові встановлять меморіальну таблицю з нагоди 150-річчя заснування першого професійного театру в Галичині

У Львові встановлять меморіальну таблицю з нагоди 150-річчя заснування першого професійного театру в Галичині

30 січня на засіданні постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради депутати підтримали звернення Богдана Козака, завідувача кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтва Львівського національного університету ім. І. Франка, щодо встановлення пам’ятної таблиці, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі облради.

          У своєму листі професор Богдан Козак зазначив: «29 березня 1864 року у Народному домі виставою «Маруся» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка розпочав свою діяльність Руський (український) народний театр Товариства «Руська Бесіда» під дирекцією Омеляна Бачинського. У цьому ж приміщенні 5 травня 1864 р. вперше на українській сцені колектив театру поставив драму Тараса Шевченка «Назар Стодоля».

          Богдан Козак зазначив, що меморіальна таблиця буде встановлена з нагоди 150-річчя створення першого українського професійного театру в Галичині та 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Автором проекту меморіальної таблиці виступив народний художник України Василь Ярич.

          Відтак депутати підтримали звернення та доручили департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА передбачити кошти в обласному бюджеті на встановлення такої меморіальної таблиці на фасаді будинку за адресою вул. Театральна, 22, м. Львів (колишній Народний дім).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.