У разі проведення найближчим часом парламентських виборів до Верховної Ради пройшли б шість партій, свідчать дані спільного соціологічного дослідження Центру “Социс” та Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Результати були представлені на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у п’ятницю.
Згідно з опитуванням, у виборах мають намір точно, або, швидше за все мають намір взяти участь 80% виборців.
Серед них за Партію регіонів готові проголосувати 29,2% опитаних, партію “УДАР” – 23,4% , ВО “Батьківщина” – 21,4% , партію “Солідарність” (лідер Петро Порошенко) – 9,8%, Комуністичну партію Україна – 5,8% , ВО “Свобода” – 5,6%.
Не долають 5% – бар’єр і не проходять до парламенту Радикальна партія Олега Ляшка – 1,1% , партія “Український вибір” ( лідер Віктор Медведчук) – 0,8%. За іншу партію проголосували б 2,7%.
Загалом серед усіх опитаних, зокрема і тих, що не визначилися зі своєю участю у виборах, за Партію регіонів проголосували б 21,9% опитаних, партію “УДАР” – 17,0%, ВО “Батьківщина” – 15,6%, партію “Солідарність” – 7,5%, КПУ – 4,6%, ВО “Свобода”- 4,0% , Радикальну партію – 0,9%, партію “Український вибір” – 0,7%.
За іншу партію проголосували б 2,1%, не визначились з вибором – 25,9%.
Виконавчий директор Центру “Социс” Олександр Стегній зазначив, що про партії “Солідарність” знають небагато виборців, але коли в анкеті при проведенні опитування лідером цієї партії зазначається П.Порошенко, вона набирає рейтинг майже 10%.
“Це нова якісна тенденція, тобто з’явився новий політичний гравець, нова політична сила”, – констатував соціолог.
Дослідження проведено з 24 січня до 1 лютого на території всієї України. Загалом було опитано 2,4 тис респондентів, похибка вибірки становить 2%.