дивись.info

Україна – це центральноєвропейська Америка, – експерт

Україна – це центральноєвропейська Америка, – експерт

Єрмолаєв виключає можливість розколу України

Політолог зазначив, що в такому складі території України в історії не було: Вона сформувалася на карті в радянський час, а була заснована в 1991-му. Так що ми – свого роду пострадянська “центральноєвропейська Америка”.

Екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень при президентові Андрій Єрмолаєв виключає можливість розколу України. Таку думку він висловив в інтерв’ю “Дзеркалу тижня. Україна“.

“Перестаньте дивитися на карту, подивіться на саму країну. Розколотися – це в сенсі хтось паркан поставить? Чи може нові держави з’являться? Саме слово “розкол” створює психологічний ефект прийдешньої катастрофи. Нічого не розколеться”, – сказав політолог.

За його словами, “на жаль, як показало життя, в цій країні можливі конфлікти в жорстокій формі”. “Країна многоукладна і в соціальному, і в економічному планах. І різниця ця проходить не по берегах, а живе в історичній пам’яті і практичному досвіді відносин. Це різниця радянського і європейського цивілізаційних укладів. І апологети україно-російського протиставлення у цьому сенсі або не розуміють, або примітивно спекулюють на побутових стереотипах”, – зазначив Єрмолаєв.

Він підкреслив, що ці два уклади – радянський і європейський – по-різному облаштовані та формувалися в різний час. “Для одних актуальна пам’ять вимірюється сотнею-двома років (життя, робота, символи, звички, історія міста), для інших – майже півтисячею. Одні регіони розвивалися вже в епоху освоєння південних степів і індустріалізації, і їх особиста і колективна історія пов’язана з цим історичним часом. А інші в своїх містах пам’ятають ще Магдебурзьке право. Але все це – громадяни однієї країни. І важливо розуміти, що сучасна Україна не відроджується, а є новим проектом”, – вважає Єрмолаєв.

Політолог зазначив, що в такому складі території України в історії не було. “Вона сформувалася на карті в радянський час, а була заснована в 1991-му. Так що ми – свого роду пострадянська “центральноєвропейська Америка”. І тільки піднімаємося на ноги – прислухаємось до себе, освоюємо, вчимо мови, перечитуємо літературу, порівнюємо історію”, – резюмував він.

Докладніше читайте в інтерв’ю Алли Котляр з Андрієм Єрмолаєвим у свіжому номері “Дзеркала тижня. Україна“.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.