дивись.info

Верховну Раду розпускати поки що не будуть

Верховну Раду розпускати поки що не будуть

Радник президента України Марина Ставнійчук стверджує, що юридичних підстав для дострокових парламентських виборів наразі немає.

Про це вона заявила в ефірі “5 каналу” в понеділок увечері.

“На моє глибоке переконання, жодних юридичних підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради немає”, – сказала Ставнійчук.

“Я хотіла б, щоби президента України сьогодні не втягували в дуже складні некеровані процеси. Хотіла би, щоб президент у конституційному процесі, у своїх взаєминах із парламентом виглядав як гарант Конституції, дотримання прав і свобод, як гарант суверенітету. Тому всі його дії зараз мають бути чітко в рамках Конституції”, – наголосила Ставнійчук.

При цьому вона заявила, що в Україні “ніколи за 20 років незалежності так гостро не поставало питання розриву України”.

“Сьогодні всі відповідальні люди мають розуміти, що, оскільки постає реальна загроза суверенітету та незалежності України, необхідно дуже відповідально підійти до вирішення нагальних проблем, зокрема до конституційного процесу”, – ще раз наголосила вона.

Ставнійчук допускає можливість прийняття конституційного акта про повернення до Конституції в редакції 2004 року. Водночас, за її словами, після цього постане величезна проблема щодо застосування тексту цієї Конституції та її легітимності. Зокрема, вона нагадала, що після скасування політреформи за рішенням Конституційного Суду в Основний закон було внесено низку змін.

Радник президента в цій ситуації вважає найбільш раціональним продовження роботи над текстом нової Конституції із залученням до цієї роботи представників опозиції.

Джерело – tvi.ua

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.