дивись.info

На честь Вербицького назвуть гору

На честь Вербицького назвуть гору

У Грузії, на Кавказі з’явиться гора імені Юрія Вербицького – львів’янина, майданівця, якого замордували нелюди неподалік Києва. Юрій був альпіністом, членом клубу “Екстрем”. Його товариші хочуть увіковічнити пам’ять друга, грузинська сторона підтримала колег, повідомляє кореспондент Галицької правди.

Нагадаємо, клуб “Екстрем” реалізує патріотичний проект “Герої України на вершинах світу” – альпіністи підкорюють безіменні вершини та називають їх іменами визначних українців. На Кавказі уже є гора Бандери, наступною мала бути Шептицького, але буде – Вербицьким.

“Конкретна вершина ще не обрана, але визначили район – це Сванетія, масив Догла Кора або масив Руставський Цирк у Руставії, – розповідає альпініст клубу “Екстрем”, товариш загиблого Мар’ян Нищук. – Плануємо експедицію десь на серпень. Спершу підшукаємо гору, обстеживши ці два райони. Потім зберемо товаришів – чоловік 8-10 – і здійснимо спільне сходження. На вершині встановимо, може, хрест, а може меморіальну таблицю Вербицькому”.

Мар’ян наголосив, що грузинська сторона абсолютно позитивно поставилася до ідеї назвати гору в честь невідомої людини, адже грузини підтримують Майдан і українську революцію.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.