дивись.info

У ЛНУ ім. Івана Франка внесли зміни до Статуту Університету (фото)

У ЛНУ ім. Івана Франка внесли зміни до Статуту Університету (фото)

На засіданні трудового Конференції колективу Львівського національного університету імені Івана Франка сьогодні, 18 лютого 2014 року, затвердили зміни до Статуту в редакції, яку запропонувало Міністерство, про це кореспондента Дивись.Інфо повідомили в прес-центрі ЛНУ ім. Івана Франка.

Розпочали роботу Конференції хвилиною мовчання – вшануванням пам’яті героїв, які загинули під час Революції Гідності.

Зі вступним словом до делегатів Конференції звернувся голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар, зазначивши, що відповідно до ухвали Вченої ради Університету від 29 січня 2014 року (протокол №22/1) затверджено склад Конференції – 350 обраних осіб і норму представництва: 273 особи – від науково-педагогічних працівників (78%), 42 особи – від осіб, які навчаються (12%), 35 осіб – від інших категорій працівників (10%).

Одним із ключових питань порядку денного засідання було внесення змін до Статуту Університету. Про це доповів доцент кафедри цивільного права та процесу Володимир Цікало. Зазначимо, що 19 листопада 2013 року рішенням Конференції внесли зміни до Статуту ЛНУ ім. Івана Франка, однак, за словами Володимира Ігоровича, аби зміни набули чинності необхідно мінімум два чинники – Міністерство має затвердити нову редакцію Статуту, а також потрібно внести його до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Відповідно до п.8 «Положення  про  порядок затвердження та погодження статутів вищих та професійно-технічних навчальних закладів  у  Міністерстві  освіти України» Міністерство  освіти України впродовж двадцяти днів із дня отримання документів приймає рішення про затвердження, погодження статуту  або  про  відмову  такого,  про  що  письмово  повідомляє заявника.

Нагадаємо, що 30 грудня 2013 року надійшов лист Міністерства освіти і науки України за підписом першого заступника Міністра Євгена Суліми, у якому йшлося, що «Міністерство освіти і науки повертає на доопрацювання у частині п. 32.3 та 32.4 зміни до Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка, прийняті Конференцією трудового колективу 19 листопада 2013 року. Оскільки відповідно до абзацу п’ятнадцятого частини першої статті 18 Закону України «Про вищу освіту» Міністерство освіти і науки організовує вибори, затверджує та звільняє з посад керівників підпорядкованих йому вищих навчальних закладів, рекомендуємо скористатися формулюванням цієї норми Статуту у наступній редакції: «у разі відсутності ректора вищого навчального закладу виконання його обов’язків покладається на першого проректора або на іншу посадову особу згідно з розподілом функціональних обов’язків, які відповідно до абзацу дев’ятого частини другої статті 32 ЗУ «Про вищу освіту» визначає ректор».

Робоча група Вченої ради Університету внесла на засідання пропозицію затвердити зміни до Статуту в редакції, яку запропонувало Міністерство. 308 делегатів із 316 присутніх на Конференції проголосували за кожен із пунктів змін до Статуту окремо та в цілому.

універ2 універ3 універ4 універ5

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.