дивись.info

Колодій готовий забезпечити повноцінне перебування кримчан на Львівщині

Колодій готовий забезпечити повноцінне перебування кримчан на Львівщині

Як відзначив голова Львівської обласної ради Петро Колодій, на сьогодні важливо створити необхідні умови для повноцінного перебування сімей кримчан на Львівщині, зокрема, й подбати про забезпечення навчанням у дошкільних та загальноосвітніх закладах дітей, які разом з батьками приїхали на тимчасове проживання у Львівську область, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі ЛОР.

         «Лише сьогодні, 6 березня, у Львові та Львівській області було вирішено питання щодо організації навчання дев’ятьох дітей з Криму у загальноосвітніх школах. Шестеро дітей тепер навчатимуться у загальноосвітній школі міста Великий Любінь Городоцького району, двоє дітей – у львівських російськомовних школах, ще одна дитина – в місті Східниця Дрогобицького району, – зазначив Петро Колодій. – Зараз через Департамент соціального захисту населення ведеться облік всіх жителів Криму, які прибули в нашу область, визначають їхні потреби, зокрема, й щодо забезпечення дітей навчальним процесом. Окрім того, багато діток будуть влаштовані в позашкільні заклади виховання – гуртки, музичні школи, спортивні секції».

Також Петро Колодій зауважив, що важливим моментом перебування кримчан на Львівщині, а особливо тих, які приїжджають сюди з дітьми, є забезпечення в разі потреби належною медичною допомогою. «До нас нині приїхала сім’я з Криму – бабуся, мама та її четверо дітей. Одна дівчинка з вадами слуху, а тому для неї необхідна кваліфікована допомога. Розуміючи це, ми звертатимемося до медичних працівників із пропозиціями щодо надання такої допомоги», – відзначив він.

Окремо голова Львівської обласної ради звернувся до підприємців, які готові долучитися до спільної справи та допомогти кримчанам. «Нині багато людей зголосилося на тимчасове проживання у приватних оселях львів’ян та жителів області. Саме тому важливо подбати про харчування для цих людей, – зауважив очільник облради. – Варто також відзначити, що є певна кількість людей, які приїжджають до Львова з наміром залишитися тут назавжди. До прикладу, вчора сюди приїхали мама із сином – жінка, яка в Криму працювала викладачем англійської мови, а також її син – дитячий лікар-реабілітолог. Кримчани вже з першого дня вподобали місто Львів і відчули справжню гостинність галичан та висловили своє бажання тут жити».

Не менше важливим фактором забезпечення повноцінного перебування кримчан у Львові та області є організація їхнього дозвілля. «До мене звертаюся депутати обласної ради, які готові долучитися до організації екскурсій містом Львовом та іншими населеними пунктами області, відвідинами, театрів, в тому числі для дітей, музеїв та  храмів. Також до Львівської обласної ради звернувся відомий львів’янин Петро Радковець, який запевнив, що буде проводити спеціальні екскурсії для жителів Криму», – відзначив Петро Колодій.

«Закликаю наших гостей з Криму, які хочуть влаштувати дітей у дошкільні чи загальноосвітні навчальні заклади, а також тих, які мають бажання цікаво провести дозвілля на Львівщині, зголошуватися за номерами телефонів гарячої лінії Львівської обласної ради – 0-800-501-727, а також Львівського обласного контактного центру – (032) 235-73-73. Сьогодні ви повинні відчути, що жителі Львівщини разом з вами», – наголосив голова обласної ради.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.