дивись.info

У Львові вшановують Шевченка: діти утворили “живий ланцюг”

У Львові вшановують Шевченка: діти утворили “живий ланцюг”

Сьогодні 9 березня о 12:30 год. на проспекті Т. Шевченка відбувся урочистий старт року Тараса Шевченка у Львові. Так Львів відзначив 200-річчя від дна народження Тараса Шевченка. Стартував живий ланцюг, а пр Шевченка символічно перейменували на пр академіка Шевченка, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі ЛМР.

За словами організаторів, ідеї проекту народжувались у культурному середовищі міста спільно з управліннями культури та освіти Львівської міської ради. Розпочалась акція 9 березня о 12:30 годині біля Української книгарні наукового Товариства імені Тараса Шевченка відкриттям символічної таблички «Проспект академіка Тараса Шевченка».

Така ідея полягає у тому, щоб розширити стереотипне сприйняття Шевченка, як кріпака, селянина і нагадати, що він був визнаним генієм у малярстві та мав звання академіка Петербурзької Академії мистецтв. Ця табличка є символічним культурним актом і не означає перейменування проспекту.

«Кріпаком Шевченка робила радянська ідеологія, бо треба було показати, як через одного великого українця кріпаком має бути уся нація. Не був він кріпаком ніколи. Шевченко завжди був вільною людиною. Коли йому було 14 років, він приїхав до Вільнюса навчатись професійно малювати і три роки там вчився. Не міг кріпак бути учнем найпрестижніших вчителів у світі, не міг кріпак спілкуватись з найуспішнішими людьми світу. Він був вільний, тому що тільки вільна людина може писати такі мудрі слова, такі пророчі рядки, які ми сьогодні бачимо та читаємо.

Шевченка треба читати у кожному віці, тому що у кожному віці він сприймається по-різному. Я хочу, щоб ми відкривали Шевченка, нашого генія, щоб ми його любили та поважали, щоб ми були сильними та гордими, тому що ці події, які зараз відбуваються в країні, – це пророчі слова Шевченка. Слава Шевченку, Слава Україні»,- зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Є малознаний багатьма факт, що Тарас Шевченко був академіком гравюри, хоч в академію його прийняли на схилі літ. Ми можемо сказати, що вихід Кобзаря Шевченка зробив його академіком українського слова, тому що ця його праця та твори стали знаменними не тільки для українців, але й для багатьох інших націй. Він став тим, хто підніс українське слово на незнані висоти, тому що до того часу усі, хто писав українською мовою, писали розважальні, бурлескні речі.

Шевченко зумів поставити слово на нові висоти, він зумів показати, що українська мова – це не тільки мова розважальна, але й мова, якою можна писати неймовірні поезії, мова, якою можна спілкуватись», – розповіла Наталія Хобзей, завідувач відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, кандидат філологічних наук.

Також від книгарні НТШ до пам’ятника Тарасові Шевченкові утворили живий ланцюг, у якому взяли участь близько 2500 учнів львівських шкіл. Діти передали Кобзар від «Проспекту академіка Шевченка» до його пам’ятника на проспекті Свободи. Окрім цього, біля пам’ятника Т. Шевченкові провели акцію «Читаймо Шевченка разом» та зачитали твори Кобзаря на різних мовах.

Нагадаємо, що урочисті заходи присвячені 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка об’єднані у проект «Шевченко Real» та триватимуть до кінця року і включатимуть різні події у всіх районах міста.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.