дивись.info

У Львові виконали Гімн України

У Львові виконали Гімн України

Львів’яни спільно відзначають 149-ту річницю публічного виконання Гімну «Ще не вмерла Україна». В рамках цього свята сьогодні о 13.00 год. на площі Ринок мешканці міста виконали державний Гімн на честь тих, хто загинув і, як мовиться, «душу й тіло поклали за нашу свободу й показали, що ми, браття, козацького роду». До заходу долучилось майже 5 тис осіб, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі ЛМР.

Участь в акції взяли майже 5 тисяч людей. Також під час спільного виконання Гімну відбувся флеш-моб, у якому 200 студентів зі синьо-жовтих аркушів виклали тризуб України. А студенти «Львівської політехніки» занесли на площу великий 20-метровий прапор України. До акції також долучились Андрій Садовий, міський голова Львова та Олег Лихач, Заслужений артист України, соліст Оперного театру.

«У нас є добра традиція: в день, коли вперше заспівали Гімн, ми виконуємо його в повному форматі, тому що ці два куплети, які забрали, є дуже важливими. Я вважаю, що треба виступати з ініціативою, аби Верховна Рада внесла зміни та  відновила Гімн у повному варіанті. Адже це є Гімн наших перемог і наших успіхів, він має бути завжди з нами, не можна його робити таким куцим. Я не знаю, яка була мотивація Верховної Ради, коли приймали це рішення, але сьогодні час змін, сьогодні час волі, а Гімн – це наша воля», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«До виконання державного Гімну долучились усі вищі навчальні заклади Львова. Студенти з НУ «Львівська політехніка» принесли найбільший у Львові прапор завдовжки 20 метрів та розгорнули його на площі Ринок. Таку акцію ми проводимо не вперше і вона стає грандіознішою», – зазначив Андрій Шевців, начальник управління внутрішньої політики ЛМР.

Довідка

10 березня 1865 року у Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту відбулося публічне виконання «Ще не вмерла Україна».

6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Державний Гімн України» на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького.

герб2

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.