дивись.info

Львівським школярам розповідають про «Кобзар» Шевченка

Львівським школярам розповідають про «Кобзар» Шевченка

14 березня у стінах найдавнішої в Україні Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) відбулися відкриті уроки «Віч-на-віч із Кобзарем», присвячені 200-літтю Тараса Григоровича Шевченка. Екскурсії для вчителів та учнів здійснювали працівники культурно-просвітницького відділу, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі ЛМР.

Під час екскурсії директор Наукової бібліотеки Василь Кметь розповів учням не лише про «Кобзар» Тараса Григоровича Шевченка, але й про велику постать поета: не кріпака, а елітного поета, художника, який сформував ідею українства.

«Чому Шевченко такий цікавий для нашої культури, адже було багато письменників, які творили в різні часи? У дев’ятнадцятому сторіччі він здійснив справжній переворот – мова його поезії стала універсальним засобом передання української дійсності. Бунтар, колишній козак, який сьогодні принижений і бідний, ще вчора боровся і знову боротиметься завтра – саме таким був Тарас Григорович Шевченко», – сказав директор Наукової бібліотеки.

«Ми розповідаємо школярам про перше видання «Кобзаря» Шевченка 1840 року, про санкт-петербурзьке видання, про твори, які вийшли в Ляйпцігу за ініціативи Пантелеймона Куліша. Також є стенди, присвячені галицьким виданням «Кобзаря» та перекладам цієї книги різними мовами світу. Окрасою нашої колекції є «Кобзар» 2013 року в перекладі британки Віри Річ», – прокоментувала працівник відділу культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки ЛНУ  імені Івана Франка Вікторія Кметь.

Після екскурсії для дітей відбулась міні-вікторина: їм роздали закладки з ілюстраціями відомого художника Євгена Безніска до поезії Шевченка, на звороті яких були різні уривки творів легендарного поета, які діти мали вгадати. Перемогу в конкурсі одержала Марта Романко, учениця середньої школи №1 м. Львова, якій подарували «Кобзар».

«Тарас Шевченко – відомий поет, який написав чудові твори, серед яких і мій улюблений «Катерина», – розповідає школярка.

«Як ніколи, у тій ситуації, яка виникла сьогодні в Україні, мусимо повертатися до витоків, до всього багатства української культури: до червоної калини, до вишиванки і, звісно, до творчості Тараса Шевченка», – зазначив Максим Тишк, вчитель історії, середня школа №1 м. Львів.

«Шевченко – великий політичний діяч, не тільки письменник, а й художник, людина, яка постійно хотіла вчитися чомусь новому, багато  досягти в житті, поет ніколи не здавався, тому він цікавий для мене», – додав Роман Озимок, учень середньої школи №1 м. Львова.

Нагадаємо, відкриті уроки у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) триватимуть щодня крім вихідних до 30 травня 2014 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.