дивись.info

Аваков погодився звільнити всіх керівників міліції та ДАІ

Аваков погодився звільнити всіх керівників міліції та ДАІ

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков має намір звільнити всіх обласних очільників міліції та ДАІ і перевести їх у статус “виконувачів обов’язків”. Нових начальників обласних УМВС та ДАІ обиратимуть лише після публічних обговорень з громадськістю.

Про досягнення домовленості з МВС про запровадження прозорого для громадськості процесу призначення на ключові для регіонів посади в міліції та ДАІ повідомив голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв. Йдеться про те, що усі призначені керівники обласних управлінь міліції та ДАІ будуть формально звільнені зі своїх посад і переведені у статус “виконувачів обов’язків”, пише Захід.нет.

«Люстраційний комітет спільно з кадровою комісією МВС організує аналіз роботи та публічний підбір кандидатів за участі громадськості», – заявив Соболєв.

«Це величезний шанс для країни отримати нову опору для себе», – каже Єгор Соболєв. Однак однією з проблем, за його словами, є те, що громадськість не висуває альтернативних кандидатів у «переконливий спосіб».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook підтвердив заяви Соболєва, уточнивши що відповідний наказ про початок процедури формування “принципово нової моделі кадрових рішень в системі” підпише уже 18 березня.

«Незвично – випробування для офіцерів та службовців. Але це частина шляху, як повернути довіру до МВС, в тому числі через зрозумілі кадрові рішення. Цей шлях треба пройти», – вважає Аваков.

«Механізми публічного обговорення, консультацій з громадськістю, критерії оцінки, фільтри для лобізму, чорного і білого піару – все це обговорюємо і стверджуємо прозоро в короткий термін. Це не буде розтягнута процедура, у країни немає часу для затяжок – починаємо прямо сьогодні пізно ввечері», – заявив він.

За словами Авакова, до участі в розробці критеріїв оцінювання майбутніх керівників у системі МВС (зі сторони Люстраційного комітету) пропонується долучити журналіста Юрія Бутусова та правозахисника Євгена Захарова.

Нагадаємо, що міністр МВС Арсен Аваков призначив нових керівників міліції у всіх областях України, також триває процедура призначення очільників ДАІ. Тим часом у деяких областях громадськість обурена кадровими рішеннями нового міністра. Зваживши на суспільний резонанс, міністр звільнив новопризначених керівників міліції у Черкаській, Рівненській та Закарпатській областях, місті Одеса та АР Крим.

На Львівщині теж анонсувались резонансні кадрові призначення. Після звільнення екс-керівника міліції області Олександра Рудяка ця посада досі вакантна. Натомість на пост очільника обласного ДАІ було двоє претендентів. Спочатку мова йшла про Степана Харабару, який вже очолював обласне ДАІ в період керівництва міліцією Василя Пісного. А 17 березня у ZAXID.NET з’явилась інформація про те, що вже є погодження від МВС на призначення начальником обласного ДАІ Богдана Мицака, котрий очолював міське ДАІ Львова понад сім років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.