Видобуток сланцевого газу в Україні до 2020 року може зрости у два рази, - США

Представники Держдепартаменту США провели зустріч з українськими парламентарями, на якій обговорили питання співпраці США з Україною щодо забезпечення енергетичної безпеки нашої держави, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі нардепа Ігоря Васюника.

Держдепартамент США представляли Спеціальний посланник і Координатор Державного Департаменту США з міжнародних енергетичних питань Карлос Паскуаль, дипломат посольства США в Україні Джон Буш та інші. З української сторони на зустрічі були голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Микола Мартиненко, голова Підкомітету з питань нафтової та газової промисловості Комітету з ПЕК Ігор Васюник, а також директор енергетичних програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова Володимир Омельченко.

Сторони обговорили питання національної безпеки України, а також внутрішню та зовнішню політику в сфері енергетичної безпеки. Багато уваги приділили питанню необхідності збільшення обсягів видобутку газу на території України за рахунок нових технологій. За оцінками американських представників, видобуток газу в Україні, в тому числі сланцевого газу, до 2020 року може зрости майже в два рази. Водночас, представники Держдепу підтримали думку народного депутата Ігоря Васюника щодо відкритості та прозорості Угод з компаніями Shell и Chevron з видобутку сланцевого газу на території України, а також необхідності широкої участі громади у цьому процесі.

Також сторони розглянули питання реверсного постачання газу в Україну зі сторони Польщі, Словаччини, Угорщини. Зі своєї сторони голова Комітету з ПЕК Микола Мартиненко наголосив на необхідності будівництва в Україні LNG-терміналу з прийому скрапленого газу.

В ході розмови сторони також піднімали питання щодо тарифів на енергоносії та важливість впровадження реформ в усіх енергетичних галузях, боротьби з корупцією та монополії в енергетичній сфері.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: