дивись.info

У Кам’янці-Бузькій старий польський костел продають на цеглу

У Кам’янці-Бузькій старий польський костел продають на цеглу

На Львівщині римо-католицький костел ХІХ століття виставили на продаж. Власник культової будівлі пропонує купити костел частинами – по 6 грн за цеглу.

Цю інформацію підтвердив «Погляду» заступник міського голови Кам’янки-Бузької Богдан Ковалюк.

«Раніше у костелі було приміщення ковбасного цеху, яке належало Кам’янко-бузькій райспоживспілки. Потім це приміщення купив підприємець Роман Робак, і тепер костел є його власністю», – розповів Ковалюк.

Після того підприємець виносив на виконком прохання про дозвіл зробити костел житловим приміщенням, але через те, що  будівля була культовою, місто не погодило таке рішення.

За скільки підприємець придбав будівлю – невідомо. Богдан Ковалюк говорить, що це було давно, до чинної каденції теперішніх депутатів. Однак зараз, згідно з повідомленням Робака, він планує виручити за цеглу з польського костелу 800 тис грн.

У міській раді Кам’янки-Бузької говорять, що власник може робити з будівлею все, що захоче. Більше того, римо-католицька громада, а також архіцезія у Львові не заперечують проти таких дій.

«Я розмовляв з представниками римо-католицької громади, які підтвердили, що не мають претензій щодо будівлі. Підприємець хотів продати костел місцевим римо-католикам, однак вони відмовились через нестачу грошей», – зазначив Ковалюк.

Оголошення про продаж на цеглу старого костелу знайшли адміністратори Lvivjournal.com на популярному сайті оголошень Slando.ua. Зателефонувавши на вказаний номер, власник їм пояснив, що костел продається заради польської цегли, яка, щоправда, вже подекуди перемішана з радянською та українською. Цегли там – 130 тис. штук, цеглину оцінюють у 6 грн (звичайно, з торгом), тому вартість костелу ХІХ ст. становить біля 800 тис. грн.

на-цеглу-оголошення

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.