дивись.info

У «Шевченківському гаї» будуть закликати весну

У «Шевченківському гаї» будуть закликати весну
У Львові, в ніч на 10 травня, на вулиці Личаківській бігав чоловік з ножем та погрожував ним перехожим.

30 березня о 13:00 годині у Шевченківському гаю відбудеться захід «Закликання весни», який є одним із давніх звичаїв українського народу, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі ЛМР.

«Закликання весни – це один із найцікавіших звичаїв нашого народу. Адже прихід весняного тепла давав поштовх початку нового хліборобського циклу. Закличні обряди за своєю суттю складаються з дійств по загуканню пташок з теплого краю та, власне, із закликання весни», – зазначають організатори.

У Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» вперше відбудеться  захід під назвою «Закликання весни», який передбачатиме оглядову тематичну екскурсію «Весняна обрядовість, звичаї та вірування», театралізоване дійство «Закликання весни» – на 2-х галявинах – «Біля стодоли» і на галявині «Біля церкви» та майстер-класи із випікання пташок,  виготовлення  пташок з сіна та виготовлення пташок технікою  орігамі.

На галявині «Біля Стодоли» учасники прикрашатимуть дерева  та кущики пташками вигукуючи заклики, водитимуть хороводи, гратимуть у ігри.

На галявині «Біля церкви» буде встановлено 5 табличок із зображенням різних птахів та основа для гнізда. Діти прикрашатимуть стрічками таблички, робитимуть  велике гніздо та розвішуватимуть годівнички.

Захід відбудеться на Теплого Олекси з 13:00 до 16:00 год.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.