дивись.info

Об’єкти культури повинні належати громаді, – Колодій

Об’єкти культури повинні належати громаді, – Колодій

«Львівський палац мистецтв є установою культури Львівської обласної ради і діє винятково як об’єкт культури. Натомість побоювання щодо неможливості утримання Палацу, або ж його відчуження чи приватизацію є безпідставними», – наголосив голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Зокрема, 1 квітня за ініціативою очільника обласної ради на розгляд сесії обласної ради було винесено проект рішення «Про втрату чинності рішення від 22.09.2009 №996». Його ухвалили голосами 74 обласних обранців.

Згідно з цим рішенням, яке, нагадаємо, ухвалили ще 4,5 роки тому, Львівський палац мистецтв став комунальним підприємством Львівської обласної ради. І хоча з того часу основне функціональне призначення Палацу мистецтв як об’єкта культури не змінилося, все ж ця ситуація викликала стурбованість серед представників творчих кіл.

Так, представники Спілки художників Львівщини під час зустрічі з очільником обласної ради Петром Колодієм заявили про своє занепокоєння стосовно подальшої долі Львівського палацу мистецтв. Вони зазначили, що, оскільки Палац мистецтв є підприємством, то згодом він може стати і бізнес-проектом.

Думку львівських художників підтримав Петро Колодій. Він водночас заявив, що наміру розгортати на базі Львівського палацу мистецтв підприємницьку діяльність ні в кого не було і не буде надалі.

«Місто Львів та Львівська область по праву вважаються тими місцями, які варто відвідати. Адже тут зосереджена чимала кількість пам’яток архітектури, частина з яких внесена до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Саме тому влада повинна докладати максимальні зусилля на збереження та розвиток неоціненного майна громади Львівщини. Одним із славнозвісних об’єктів культури є Львівський палац мистецтв. Його вже віддавна облюбували представники творчості, які проводять там виставки своїх робіт. Також Палац вже не один рік є місцем проведення Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові»», – наголосив Петро Колодій.

прес-служба ЛОР

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.