дивись.info

Аграрії вимагають звільнення корумпованих чиновників, – перелік (відео)

Аграрії вимагають звільнення корумпованих чиновників, – перелік (відео)

«Жодного хабара. Корумпованих чиновників у відставку!» – з таким гаслом та закликом до своїх колег сьогодні виступили великі та малі сільгосппідприємства Львівщини. Спільно з Асоціацією фермерів Львівської області вони розпочали антикорупційну кампанію проти чиновників-хабарників з реєстраційних та дозвільних структур.

Попри те, що нова влада декларує курс на системні реформи, зокрема і в органах державної влади, чиновники на місцях продовжують шантажувати та провокувати на дачу хабарів великий та малий бізнес. Найбільш дискредитовані керівники управлінь далі спокійно почувають себе у своїх кріслах і переконані, що при новій владі знову будуть нарощувати свої статки, паразитуючи на приватному бізнесі.

«Ми вже два роки боремося з бюрократичною системою, – говорить заступник директора з організації виробництва ПП «Західний Буг» Юрій Одноріг. – Наше підприємство – одне з найбільших та найуспішніших сільськогосподарських підприємств Львівщини. Ми обробляємо 35 тисяч гектарів земель, працює 450 працівників, лише за минулий рік до бюджетів різних рівнів сплатили 21,5 млн грн., сплатили 26 млн. грн. орендної плати за земельні паї,надали спонсорської допомоги місцевим громадам на суму 1,4 млн.грн. Замість того, щоб розвивати бізнес та піднімати економіку області, ми змушені постійно боротись з бюрократією та хабарництвом чиновників в управліннях держкомзему та юстиції у Львівській області».

За його словами, підприємство «Західний Буг» орендує понад 35 тисяч гектарів землі у власників та спадкоємців земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. З кожним з них укладають договір оренди землі. Далі, відповідно до вимог ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. Оскільки, підприємство «Західний Буг» здійснює свою діяльність у семи районах Львівської області (Буський, Сокальський, Жовківський, Радехівський, Бродівський, Золочівський та Пустомитівський), документи потрібно подавати  в реєстраційні служби управлінь юстиції Львівської області в кожному з цих районів. І тут підприємці масово стикаються з проблемою, коли кожна з реєстраційних служб по-своєму «трактує» законодавство, затягуючи таким чином процес реєстрації і легалізацію укладених з громадянами договорів оренди землі.  Реєстраційні служби ставлять різні вимоги щодо порядку подання заяви про державну реєстрацію прав оренди та вимагають документи, що не передбачені чинним законодавством.

Після наших звернень,  реєстраційна служба головного управління юстиції Львівщини спростувала необгрунтовану вимогу районних управлінь, але …пройшло вже пів року, а ситуація практично не змінилася. Тобто, проблему не вирішено, а робота підприємства блокується. Станом на сьогодні тільки на нашому підприємстві накопичилося понад одинадцять тисяч (!) підписаних з власниками землі договорів оренди землі. Власники та спадкоємці земельних ділянок і надалі звертаються із заявами про укладання договорів оренди землі. Натомість ПП «Західний Буг» не може зареєструвати права оренди відповідно до укладених договорів у реєстраційних службах у зв’язку з необґрунтованими вимогами державних реєстраторів та двохзначним тлумаченням законодавства. Державні реєстратори незаконно відмовляють в реєстрації, затягують час, провокуючи нас на дачу хабарів. І така ситуація по всій Львівській області, і всій Україні», – розповідає далі Юрій Одноріг.

Як працюють державні реєстратори:

Державні реєстратори ведуть дуже повільний прийом громадян – три-чотири особи на день, що спричиняє великі черги. А коли документи таки приймають, реєстратор неправомірно відмовляє у реєстрації, вимагаючи додаткові документи, не передбачені чинним законодавством, або додаткового нотаріального завірення окремих з них. Іноді просто не називають чіткої причини.

Зазначимо, що чинним законодавством не обмежено кількість заяв. Тим не менше, є випадки, коли державні реєстратори у районах самовільно без будь-яких аргументів обмежують кількість заяв, що приймають від однієї людини.  При цьому слід врахувати той незаперечний факт, що за час налагодження системи реєстрації протягом 1-ого кварталу 2013 року право оренди землі взагалі не реєструвалося, кількість заяв на державну реєстрацію прав накопичувалася і сьогодні вимірюється в тисячах тільки від імені підприємства «Західний Буг».

«Реєстраційні служби районних управлінь юстиції у Львівській області стверджують, що технічно не можуть прийняти більше як 5-10 заяв на день, а то й на тиждень. В той же час районні державні реєстратори встановили собі розпорядок роботи з прийому заяв з 10:00 до 15:00, і обідня перерва теж в цей час – з 13:00 до 14:00. В 2013 році нашому підприємству було зареєстровано всього 608 прав оренди землі. При цьому слід відзначити, що реєстрація права оренди землі по Жовківському і Сокальському району почалась з вересня місяця. Аби зареєструвати усі наявні і підписані договори оренди такими темпами, а підприємство «Західний Буг» таких має 11 тисячі, знадобиться не менше 18 років (!), при тому що договори оренди підписуються на 5-7 років. – скаржаться підприємці.

Водночас, орендарі земель, які ведуть свою діяльність понад 10 років, підозрюють керівництво управління юстиції Львівської області в лобіюванні інтересів певних бізнес-структур за рахунок блокування роботи інших.

«Прийом обмеженої кількості заяв державні реєстратори пояснюють тратою  часу на виготовлення сканкопій, браком комп’ютерної техніки, значною кількістю заявників. Але законодавство, яке діяло до початку 2013 року також часто змінювалося, передбачало сканкопії, заяви, але таких значних труднощів не виникало і при цьому в 2012 році відділами держземагенств було зареєстровано 10 тис. договорів оренди. В результаті «покращення» порядку реєстрації від Януковича в 2013 році зареєстровано 608 договорів на право оренди. Поки чиновники умисно затягують час, дають нам неправомірні відмови, ну просто з «реактивною» швидкістю проводиться реєстрація договорів оренди нікому невідомих підприємств. Для прикладу ПП «Ротен», за яким стоїть одіозна фігура лідера «Українського вибору» на Львівщині товариша Козака Т.Р., за сім останніх місяців зареєстровано 2811 прав оренди землі.

Реєстратори працюють навіть в нічний час. Тут вони кажуть, що не можуть зареєструвати більше 5 прав за день, а в після робочий час для одного підприємства реєструють до 20 прав. Ми маємо документальне підтвердження, де вказано час реєстрації з 20 по 22 годину, і навіть о 1:30 ночі. До прикладу з 748 договорів оренди зареєстрованих Жовківським районним управлінням юстиції, 475 зареєстровані у вихідні дні і після робочий час. Зокрема, це робив реєстратор Ружицький Ігор Миколайович,за прямою вказівкою начальника реєстраційного  відділу Шубеляка  Ігора Ярославовича, в тому числі незаконні права оренди на земельні ділянки з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства по Річківській сільській раді. Це пряма корупція і без відома керівництва головного управління юстиції в особі начальника  Багряка  Андрія Степановича,та начальника реєстраційної служби Ясінської Людмили  Євстахівни, таке не робиться», – заявляють орендарі земель.

Ми неодноразово звертались до Головного управління юстиції у Львівській області та Міністерства юстиції, щодо роз’яснень та неправомірності дій державних реєстраторів. Писали скарги в правоохоронні органи. На жаль, безрезультатно.

Сьогоднішня ситуація ставить під загрозу саме існування сільськогосподарських підприємств, оскільки земля є основним засобом для сільськогосподарського виробництва. А такі неправомірні дії сприяють рейдерському захопленню земель, які підприємства обробляли багато років.

Ми публічно оголосили боротьбу з корумпованими чиновниками. Сьогодні той час, коли ми дійсно можемо щось змінити в нашій державі. Не для того ми підтримували Майдан, самі виходили на протест, не для того пролилась кров, щоб ті ж чиновники продовжували грабувати нас та державу.

Ми всі чули вражаючі факти, наведені керівництвом уряду, про катастрофічний стан економіки в державі. Політична криза зупинила прихід і навіть спричинила відтік інвестицій з України. Нам же, великому і малому бізнесу, немає куди діватись. Ми розуміємо, що непопулярні, але необхідні реформи, негативно відіб’ються і на нас. Ми до цього готові. Але влада повинна негайно переламати  хребет корупції. Дайте бізнесу можливість чесно та прозоро працювати, заберіть корумпованих чиновників. Замість нести хабарі їм – ми будемо інвестувати в українське виробництво.

Ми звернулись  зі скаргами по цих питаннях до нової влади, нових правоохоронних органів, притягнути до відповідальності корупціонерів. На жаль, безрезультатно.

Ми вимагаємо звільнити та не допустити повторного призначення на посади:

–          керівника головного управління юстиції Львівщини  Багряка  Андрія

–          начальника реєстраційної служби Ясінської Людмили

–          керівника головного управління Держземагенства Львівщини Ярмуса Степана

–          а також керівників районних управлені цих структур, скарги на яких ми неодноразово писали в правоохоронні органи.

Якщо наш голос залишиться не почутим – наші трактори і комбайни заблокують корумповані структури держземагенства і юстиції по всій області до того часу поки корупціонери з цих структур не звільнять кабінети.

Також ми звертаємось до представників українського бізнесу – «Час починати з себе: жодного хабара корумпованим чиновникам. Звернутись до правоохоронних структур із скаргами та завами про факти корупції. Ми повинні показати всій Україні, що європейські цінності не приходять в наше життя самі собою, а за них треба невпинно боротись».

 

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.