дивись.info

Ретро автомобілі долучаться до прибирання Львова

Ретро автомобілі долучаться до прибирання Львова

У суботу, 12 квітня, оргкомітет Фестивалю Leopolis Grand Prix долучаться до акції “Зробимо Україну чистою”.

20 ретро автомобілів, а також 20 байкерів на мотоциклах вирушать колоною на Високий замок, і візьмуть участь в загальноміській толоці. Разом з цим, учасники пробігу проінформують львів’ян про  Подію №1 у світі ретро автомобілів Центральної Європи.

Нагадаємо, що  27-29 червня у Львові вже вп’яте пройде фестиваль ретро автомобілів Leopolis Grand Prix. Впродовж трьох днів у центрі Львова під відкритим небом експонуватимуться ретро автомобілі, пройдуть перегони на Львівському трикутнику, конкурс ретро-моди, ярмарок та багато інших подій.

Запрошуємо журналістів взяти участь у брифінгу, що відбудеться 12 квітня о 10:30 на майданчику, що на в’їзді на Високий замок з вул. М. Кривоноса. Участь у брифінгу візьмуть:

Юлія Стефанюк — керівник оргкомітету Леополіс Гран Прі

  • Володимир Кулинич — президент клубу ЗАЗ Козак
  • Роман Задорожний — координатор прибирання на Високому Замку акції “Зробимо Україну чистою”

Організатори фестивалю: ЗАЗ Козак, Холдинг емоцій «!ФЕСТ», Львівська міська рада.

Гостинно приймає готель «Атлас»

Для довідки:

LEOPOLIS GRAND PRIX, або ВЕЛИКІ ПРИЗИ ЛЬВОВА — кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран Прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран Прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 — на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання пройшли на рік пізніше — 1930 р.

8 вересня 1930 року стартували перші кільцеві перегони вулицями міста Львова, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву «Львівський трикутник». Траса пролягала вулицями Вітовського, площею І. Франка, Стрийською, Гвардійською. Ця траса без змін збереглася до сьогодні. Характерною її особливістю, у порівнянні з тогочасними європейськими (напр. Монте-Карло у Гран Прі Монако), була наявність на значній частині траси трамвайної колії. Це понад 800 метрів (Вітовського і пл. Франка), що, разом з покриттям проїжджої частини базальтовою бруківкою і значними перепадами висот (8% по Гвардійській) відносило її до найскладніших, за визнанням найвизначніших тогочасних гонщиків, у Європі. Перегони організовано на зразок кільцевих перегонів міськими вулицями Гран Прі Монако (Монте-Карло), які стартували вперше 1929 року, лише роком раніше. Львівські перегони, за відгуками як глядачів, так і учасників, були найкращими автомобільними перегонами в історії України та Польщі.

Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус Гран Прі Львова. Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран Прі Львова, а не країни.

Великі Призи Львова відтоді стали одними з найкращих гоночних трас тогочасної Європи.

У Гран Прі Львова стартували зірки тогочасного автомобільного спорту з понад десяти країн Європи: Німеччини, Франції, Італії, Австрії, Чехії, Норвегії.

Зважаючи на кризову ситуацію в економіці та світовій політиці, перегони 1934 року було скасовано. Усі спроби відновити їх у наступних роках не дали результату, бо Європа наближалася до війни…

Після ІІ Світової Війни будь-яку інформацію про Гран Прі Львова відправлено у забуття як спадок «старої доброї Європи», що не має жодного стосунку до історії СРСР.

Незважаючи на складну ситуацію в державі, оргкомітет фестивалю ставить собі за мету  провести у 2014 році ретро перегони у Львові, не повторюючи долі перегонів у 30-х роках.

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.