дивись.info

Майбутніх правоохоронців навчили таїнству створення писанок (фото)

Майбутніх правоохоронців навчили таїнству створення писанок (фото)

Мистецтво створення писанки поширене у багатьох народів світу. З писанками і крашанками пов’язано безліч легенд та переказів, звичаїв та традицій. На території України традиція створення писанки набула найбільшого поширення за часів Київської Русі, в Х—XIII ст., і от уже протягом багатьох років вона зберігається і розвивається.

IMG_3224
Сьогодні, 16 квітня, курсанти 2-го курсу факультету з підготовки фахівців для підрозділів слідства Львівського державного університету внутрішніх справ завітали на майстер-клас від Олександра Опарія з розпису писанок.

Ініціатором заходу була Львівська міська рада, Студентська рада Львова, Студентське братство та Львівська академія мистецтв. Аби підтримати юних писанкарів, на захід завітав мер Львова Андрій Садовий.

Писанкар, кераміст, ткач та художник Олександр Опарій представив до уваги присутніх писанки, створені власноруч, та розповів усім бажаючим секрети створення цього древнього символу Великодня.

IMG_3208

Майстер зазначив, що для такої творчої справи окрім яєць, потрібні бджолиний віск, спеціальний писачок, свічка та фарби. Орнамент на майбутню писанку слід спершу нанести олівцем, а потім можна розмальовувати  писачком з розплавленим воском.

IMG_3200

Озброївшись усім необхідним курсанти приступили до справи. Зробивши перший мазок писачком, стало зрозуміло, що це не так вже й просто як видається на перший погляд, та й не кожному вистачить на це витримки та терпіння. Однак, щире бажання та поради досвідченого майстра допомогли молодим людям завершити почату справу.

Відділ зв’язків з громадськістю ЛьвДУВС

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.