дивись.info

Комунальна міська поліклініка поповнилась новим кардіографом

Комунальна міська поліклініка поповнилась новим кардіографом

Сьогодні активісти громадського об’єднання Швидка медична допомога Майдану передали у 2-гу комунальну міську поліклініку кардіограф, вартістю 31,5 тис грн. Апарат надали для медичної служби Майдану меценати, однак, через відсутність потреби, його не використовували. Відтак, кардіограф використовуватимуть у кабінеті невідкладної допомоги комунальної 2-ої міської поліклініки, повідомили у прес-службі ЛМР.

Як розповів активіст ГО Швидка медична допомога Майдану Юрій Дмитришин, кардіограф новий, 12-канальний. Його вартість становить 31,5 тис грн.

«Кардіограф буде якісно використовуватись для послуг усіх пацієнтів у нашому кабінеті невідкладної допомоги. Вже зараз в кабінеті наявний дефібрилятор, ручний апарат штучного дихання, ноші, складне крісло-каталка. Працівники поліклініки вдячні меценатам за такий подарунок. Варто відзначити, що це не поодинокі випадки, коли саме завдяки позабюджетним залученням, добрій волі соціально відповідальних людей, медичні установи міста поповнюються новим обладнанням. Ми маємо гарні приклади співпраці міста з різними фондами, громадськими організаціями, приватними особами. Так, зокрема, 2013 року міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги і міська дитяча клінічна лікарня отримали сучасне лабораторне обладнання на суму 900 тис. грн. В міській дитячій лікарні запроваджена електронна історія хвороби (вартість проекту понад 800 тис. грн.). У 8-мій міській лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, дитячій клінічній лікарні створено кабінети телемедицини, на загальну суму близько 1 млн. грн. тощо Будемо сподіватись, що й надалі спонсори бачитимуть наші міські медичні установи надійними партнерами», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

«Кардіограф нам дуже потрібен, бо та апаратура, якою ми зараз користуємось, стара. У нас справді велике навантаження, бо окрім стаціонару, працівники роблять електрокардіограми на дому. Тому сказати «дякую» – замало. Наша поліклініка вдячна за таку до нас увагу і такий подарунок», – розповіла Тетяна Токарєва, головний лікар комунальної 2-ї міської поліклініки.

Як зазначила Тетяна Токарєва, працівники поліклініки були активними під час подій на Майдані в Києві. Багато хто брав відпустки і їхав волонтером допомагати у медичній службі Майдану.

«Наша поліклініка прийняла 6 потерпілих активістів Майдану. Це були, в основному, звернення до хірурга та травматолога», – додала Тетяна Токарєва.

Нагадаємо, кабінет невідкладної допомоги комунальної 2-ої міської поліклініки організований ще 1998 року. Тут працюють 3 лікарі-терапевти, 2 медичні медсестри, які надають невідкладну допомогу відвідувачам поліклініки, а також за межами поліклініки, наприклад, в церкві св. Володимира і св. Ольги, комунальній 4-ій стоматологічній поліклініці, Аптеці №44, тощо.

Кабінет працює з 08.00 до 20.00 год. Для функціонування кабінету щорічно витрачається до 6000 грн. на медикаменти, біля 5000 грн. на електрокардіографічний папір.

Персонал кабінету надає допомогу при різноманітній патології: гострих серцево-судинних станах, в тому числі гострому інфаркті міокарда, інсульті, аритміях, гіпертонічних кризах, нападах бронхіальної астми, епілепсії, тощо. Протягом року працівники кабінету приймають більше 2 тисяч пацієнтів, 10-12% з них скеровуються в стаціонари, решта – передається для подальшого лікування сімейним лікарям.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.