дивись.info

У Львівській філармонії пройде світова прем’єра твору Богдани Фроляк

У Львівській філармонії пройде світова прем’єра твору Богдани Фроляк

«Праведная душе…», симфонія-реквієм для солістів, хору та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка, «тексти, в яких найяскравіше бринить ниточка любові до України, мрії про Україну, мрії про український рай», – так характеризує твір, світова прем’єра якого відбудется у неділю, 27 квітня, о 18:00,  у Львівській філармонії, композиторка Богдана Фроляк. «Центральним моментом для мене у цьому творі став текст: «Нехай я заплачу, нехай свою Україну я ще раз побачу…». Власне, уся музика обертається навколо цього фраґменту, спочатку підводячи до нього, потім відходячи поволі в бік світла і любови».

Творчість Богдани Фроляк інтегрує в собі досвід музики XX століття із внутрішнім духовним світом української музики. Авторка двох симфоній, кларнетового й фортепіанного концертів, камерних творів, останніми роками часто звертається у своїй творчості до хорової і вокальної музики, значне місце у якій займають твори на слова Тараса Шевченка.

«Праведная душе…» — найновіший твір композиторки, і слухачі матимуть змогу побувати на світовій прем’єрі симфонії-реквієму.

Твір написано на замовлення генерального директора Львівської Володимира Сивохіпа.

Володимир Сивохіп зазначив:  «У рамках відзначення 200-річчя Тараса Шевченка було багато різних розмов та думок, як кожен повинен долучитися до цієї визначної дати. Коли визначна дата на рівні держави, то повинні створюватися нові твори і навіть повинні замовлятися державними інституціями. Минулоріч спілкуючись з Богданою Фроляк, ми якось так по-різному підходили до цієї теми, і  не чекаючи на якісь офіційні речі та замовлення, швидше при спілкування за кавою, оскільки з Богданою у мене триває багаторічна творча співпраця. Вона багато пише для фестивалю «Контасти», яким я керую з розрахунку, що твір буде виконаний на фестивалі. Деякі твори нею були написані для Камерного хору «Глорія», який я виконував. І покладаючись власне на творчу співпрацю, а не на інші чинники, у мене виникла пропозиція для Богданни, щоб вона, як сучасний композитор, якому близькі поезії Тараса Шевченка спробувала написати новий твір. Ось пройшло більше ніж півроку з тих розмов, і зараз ми на тій стадії, коли я вже тримаю у руках партитуру масштабного твору «Праведная душе…», симфонія-реквієм для солістів, хору та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка. Це серйозний, масштабний та великий твір, і менш ніж через два тижні відбудеться його світова прем’єра. Маю сподівання, що його прем’єра  не обмежеться лише виконанням у Львові, адже розуміючи, які зараз складні часи для здійснення таких проектів, до якого треба залучати великий хор оркестр та солістів. Тим не менше віримо, що цей твір буде мати самостійне життя. Що ми у цьому складі виконавців мені б хотілося ще цей твір неодноразово повтоити у інших містах України. Над цим ми будемо працювати після прем’єри. Відбуваютится вже репетиції, самостійно вивчає матеріал хор, багато займається з солістами сама композиторка. Хочу відзначити, що це мала би бути подія, а не просто новий твір, це хороший твір. Написаний хорошою теплою музичною мовою, саме такою, якорї вартує поезія Тараса Шевченка. Композиторкою вибраний цікавий сюжет та цікава поетична канва. Опорні пунки, які вибрані у поезії, такі як «Сонце заходить», «Зоре моя вечірняя», чи «Рости моя пташко», чи зрештою Заповіт, який є епілого цього твору, то зрозуміло в якому настрої твір буде розвиватися, тобто у настрої філософському, заглиблення у найтонші пласти шевченкової поезії. Вважаю, що у XXI ст. нам потрібно по-новому та сучасному заглиблюватися  у лірику шевченка і по-новому давати їй нове життя».

Твір виконують солістка Львівського національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької Анастасія Корнутяк, солістка  Державної академічної чоловічої хорової капели хлопчиків та юнаків «Дударик» Наталія Половинка, соліст Галицького академічного камерного хору Олексій Кувітанов.  Галицький академічний камерний хор та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступить під батутою  заслуженого діяча мистецт України Володимира Сивохіпа.

відділ реклами та маркетингу Львівської філармонії

праведная-душе2

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.