дивись.info

Чорнобильці Львівщини озвучили перед владою свої проблеми

Чорнобильці Львівщини озвучили перед владою свої проблеми

У Львівській обласній раді відбувся круглий стіл, участь в якому взяли представники влади та громадських організацій чорнобильців. Захід відбувся під головуванням заступника голови обласної ради Валерія П’ятака.

Учасники круглого столу розглянули питання щодо реалізації на Львівщині програми, яка передбачає соціальний захист чорнобильців. Зокрема, за словами голови комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослава Качмарика, ще раніше представники Департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, а також громадських організації Львівської області напрацювали Комплексну програму соціального захисту громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно до програми в обласному бюджету було закладено близько 1 млн грн.

«Зрозуміло, фінансовий ресурс, передбачений в обласному бюджеті на реалізацію цієї програми, є недостатнім. Але, принаймні, наявність такої програми означає, що наша область хоче допомогти чорнобильцям», – сказав Ярослав Качмарик.

Зі свого боку заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак зауважив, що на Львівщині надалі має діяти програма, яка би враховувала потреби чорнобильців.

Відтак, Валерій П’ятак рекомендував представникам Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА створити робочу групу за участю громадськості та напрацювати до осені цього року відповідну програму на 2015-2018 роки.

Водночас заступник голови Львівської обласної ради запропонував учасникам круглого столу брати активну участь у забезпеченні надання необхідної допомоги чорнобильцям. Зокрема, зазначив Валерій П’ятак, кожен може долучитися до процесу залучення коштів, необхідних для вирішення низки питань чорнобильців. «Пишіть програми, звертайтеся до організацій-грантодавців, а ми завжди долучимось до цього процесу, надаючи кошти в якості співфінансування. Якщо правильно організувати громадську активність, а бюрократи допомагатимуть в цьому, то матимемо вдесятеро кращий результат», – відзначив Валерій П’ятак.

У рамках круглого столу було розглянуто й низку інших питань. Зокрема, представники Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Департаменту охорони здоров’я та Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА озвучили інформацію про пенсійні виплати, про медичне забезпечення чорнобильців, а також про потребу у санаторно-курортному лікуванні цієї категорії населення області.

Зі свого боку представники чорнобильських організацій розповіли про ті проблеми, з якими їм доводиться зіштовхуватися щоденно. Зокрема, мова йде про недостатнє фінансування, передбачене для придбання ліків. Також чорнобильці скаржилися на 12-денний курс лікування, який їм пропонують у лікарнях.

«За цей період чорнобильці можуть хіба що «прокапатися», але пройти повноцінний курс лікування за такий короткий період неможливо», – зауважили чорнобильці. Останні також порушили питання щодо процесу видачі довідок, які би підтверджували їхню приналежність до вищевказаної пільгової категорії населення. «Іноді нам доводиться йти в суди, щоби довести свою участь у чорнобильських подіях у 1986 році», – відзначили деякі учасники круглого столу.

Разом з тим, чорнобильці заявили, що отримують санаторно-курортні путівки у санаторії інших областей, зокрема, Луганщини та Житомирщини. Попри те, зауважили чорнобильці, той профіль лікування, який надають санаторії Львівської області, їм цілком підходить.

Підтримав ініціативу громадськості проходити санаторно-курортне лікування в санаторіях Львівщини Валерій П’ятак. «Ми зацікавлені в тому, щоби наші пільговики могли відпочивати та оздоровлюватися в санаторіях Моршина, Трускавця, Великого Любіня, Немирова. Більше того, це допоможе завантажити наші санаторії, які на сьогодні переживають складну економічну ситуацію», – сказав заступник голови Львівської обласної ради, а також додав, що громадським організаціям, які представляють чорнобильців, слід підписатися під листом-зверненням щодо отримання путівок в санаторії Львівщини та скерувати його до Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, який, своєю чергою, порушить це питання перед Міністерством соціальної політики України.

На завершення круглого столу представники влади заявили, що детально вивчать озвучені чорнобильцями проблеми, а також вживатимуть заходів для їх вирішення.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.