дивись.info

РНБО доручила Яценюкові розробити законопроект щодо референдуму

РНБО доручила Яценюкові розробити законопроект щодо референдуму

РНБО доручила Кабміну розробити законопроект стосовно проведення всеукраїнського референдуму, інформує “Українська правда”.

Про це повідомив голова тимчасової спеціальної комісії з підготовки змін до Конституції (фракція “Батьківщина”) Руслан Князевич в ефірі телеканала “Рада”.

“Наскільки я розумію, то згідно з рішенням РНБО доручено Кабінету Міністрів напрацювати відповідні зміни. Як тільки вони розроблять, внесуть до парламенту, і я думаю, що парламент їх має проаналізувати й надати свою оцінку. Думаю, що їх буде підтримано. Проте давайте дочекаємося відповідного законопроекту”, – сказав він.

За його словами, питання проведення всеукраїнського референдуму на порядку денному парламенті на вівторок не стоїть, але не виключив, що це питання може обговорюватися за такого бажання депутатів.

“Цього питання на порядку денному немає. Проте можливо, якщо буде воля сесійної зали, ми обговорюватимемо шляхи реалізації цієї мети, оскільки немає самого зареєстрованого законопроекту і, відповідно, не набуло чинності рішення РНБО, яким рекомендується такий законопроект розробити”, – пояснив Князевич.

У понеділок з’явилася інформація, що РНБО на своєму засіданні схвалила рішення щодо проведення всеукраїнського референдуму стосовно державного устрою України.

За інформацією президента аналітичного центру “Відкрита політика” Ігоря Жданова, референдум пропонується провести 15 червня, проте це рішення має затвердити парламент. За інформацією деяких ЗМІ, РНБО схвалила проведення референдуму одночасно з президентськими виборами України 25 травня.

Пізніше міністр юстиції Павло Петренко фактично підтвердив, що це питання на РНБО обговорювалося, і додав, що питання проведення всеукраїнського референдуму буде розглянуто в парламенті 29 квітня.

Раніше Турчинов заявив, що не виключає можливості проведення всеукраїнського референдуму з питання державного устрою країни одночасно з проведенням президентських виборів, запланованих на 25 травня. Прибічники федералізації в Донецькій області заявили, що не вірять твердженням Турчинова про можливе проведення загальноукраїнського референдуму про державний устрій.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.