дивись.info

Уряд планує створити 27 регіонів і 1800 громад

Уряд планує створити 27 регіонів і 1800 громад

Чинний уряд в результаті реформи місцевого самоврядування планує створити 27 регіонів, 120-150 районів і 1500 – 1800 громад. Про це в понеділок, 5 травня, на з’їзді голів сільських, селищних та міських рад, депутатів місцевих рад заявила кандидат у президенти Юлія Тимошенко, передає кореспондент НБН.

«У результаті проведення реформи місцевого самоврядування в Україні планується сьогоднішнім урядом створити 27 регіонів, 120-150 районів і 1500-1800 громад. Децентралізація і реформа місцевого самоврядування передбачає насамперед перерозподіл значного обсягу повноважень з центру на місця і в тому числі у фінансовій, освітньої, правоохоронної та соціальній сферах», – сказала пані Тимошенко.
При цьому вона зазначила, що «сьогодні йде мова про укрупнення наших територіальних громад, але … воно не повинно носити авантюрний, примусовий, спонтанний, що не продуманий характер».

Також лідер «Батьківщини» зазначила, що наступні місцеві вибори мають пройти ще на тій основі існування територіальних громад, яка є сьогодні, оскільки «нам не можна практично ввести в хаос нашу державу».

Також вона вважає, що необхідно уникнути помилок уряду, що діяв у 2005 році, яке намагалося нав’язати зверху, як має виглядати об’єднання громад. «Категорично не можна допустити цієї помилки знову. Будь-яке об’єднання і укрупнення сіл і селищ повинно проводитися виключно добровільно … І на основі економічної зацікавленості … Ніякої директиви зверху, а на основі посилення бюджетів територіальних громад», – вважає очолювала в той час уряд пані Тимошенко.

За словами екс-прем’єра, сьогодні на підставі Європейської хартії вже розроблена і затверджена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.