дивись.info

Як перевізники «нагнули» Львівську ОДА (фото, відео)

Як перевізники «нагнули» Львівську ОДА (фото, відео)

Сьогодні, 6 травня, у Львівській ОДА відбулась нарада щодо можливого збільшення вартості проїзду у приміських та міжміських маршрутках області.

Нарада відбулась під керівництвом начальника управління транспорту Львівської ОДА Віктора Чайка за участю представників усіх перевізників області.

Про це повідомив кореспондент Дивись. Інфо.

Початок наради затримався на 20 хвилин, оскільки нарада повинна була проходити під керівництвом першого заступника голови Львівської ОДА Ірини Сех Йосифа Ситника. Однак Ситник повідомив, що затримується, тож розпочали без нього.

Суть обговорень звелась до нього: перевізники вустами голови Асоціації Івана Велійки вимагали уже і негайно підняти вартість проїзду у обласних маршрутах. І, мінімум, до 32 копійок за кілометр (із 25 копійок, що є зараз).

Слова представника департаменту економіки Львівської ОДА про те, що розрахунки чітко показують можливість підняття тарифу на 5 копійок за кілометр і те, що Львівська ОДА не проти піти на таке підвищення перевізників не задовольняло, оскільки, за їх словами, це розрахунки, датовані ще квітнем, а вартість пального із того часу також виросла.

Михайло-Задорожній

Зазначимо, що сама нарада розпочалась із сварки між Велійкою та Михайлом Задорожним. Велійка наголосив, що така нарада повинна була відбутись учора, однак із незрозумілих причин Сех перенесла її на сьогодні, а сама офіційно відбула у Київ на закриту сесію ВРУ із силовиками.

Однак, Михайло Задорожний почав захищати свободівку Ірину Сех, через що виник певний конфлікт із політичним підтекстом.

Однак той же Задорожний зміг переконати перевізників у тому, що якщо підняти тариф, умовно, уже із наступного понеділка, то прокуратура опротестує таке рішення і зупинить його дію.

Задорожний наголосив, що потрібно діяти у відповідності до процедур та законодавства й проект розпорядження голови ОДА повинен місяць «провисіти» на сайті облдержадміністрації, після чого Ірина Сех зможе підписати відповідне розпорядження.

Віктор-Чайко

Перевізники майже на це погодились, однак тут сталось найцікавіше – на нараду прийшов Йосиф Ситник і почалось по колу.

Уже на брифінгу журналістам Ситник заявить, що тариф у області таки зросте уже із понеділка, 12 травня.

Проте згодом на сайті ОДА з’явиться наступне повідомлення:

Дивись. Інфо подає текст повністю без змін:

«На Львівщині очікується зростання вартості проїзду в автобусних маршрутах загального користування

Тариф на перевезення пасажирів в автобусних маршрутах загального користування області може зрости до 30 копійок за один пасажиро-кілометр. Збільшення вартості відбудеться лише після оприлюднення та подальшого обговорення проекту розпорядження голови Львівської ОДА «Про тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють в звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні» у відповідності до вимог та з дотриманням термінів, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Зокрема, термін обговорення проекту розпорядження  не може бути меншим ніж один місяць з дня його оприлюднення  на сайті облдержадміністрації.

Таке рішення було прийнято сьогодні за результатами наради із перевізниками та представниками районних державних адміністрацій, що відбулась під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Йосифа Ситника.

Під час наради присутні обговорили ситуацію щодо фактичного стану перевезень на території Львівщини. Зокрема, за словами перевізників, підняття вартості проїзду на сьогодні як ніколи зумовлено зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, а структура теперішніх тарифів не відповідає їх витратам. Відтак, представники автотранспортних підприємств наголошували, що теперішній тариф у розмірі 25 копійок за кілометр є збитковим.

Зазначимо, що проаналізувавши фінансові розрахунки, подані перевізниками області, департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації провів обчислення вартості граничних тарифів на перевезення пасажирів в автобусних маршрутах загального користування області. І як повідомив під час наради директор згаданого департаменту Микола Довба, відповідно до проведених розрахунків оптимальна вартість тарифу повинна становити 30 копійок за кілометр.

Підсумовуючи нараду, Йосиф Ситник наголосив, що в питанні підняття тарифу слід дотримуватись компромісу: «Тут має бути баланс, коли частково і перевізники не отримують стовідсотково бажаний тариф, і коли пасажирам не доводиться платити значно більше».

«На сьогодні ціни на пальне, мастило, а також інші послуги, які є складовою тарифу на перевезення, однозначно зростають. Це все змушує нас приймати не популярні рішення, проте стратегічно важливі. Адже без цього зупиниться транспортна галузь, може бути економічний та соціальний колапс», – резюмував перший заступник голови ОДА»

Висновки робіть самі.

Олег ДОВГАНИК, Дивись. Інфо

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.