дивись.info

Працівники НПП «Північне Поділля» провели еколого-пізнавальну мандрівку для школярів (фото)

Працівники НПП «Північне Поділля» провели еколого-пізнавальну мандрівку для школярів (фото)

До Всесвітнього дня мігруючих птахів, який цьогоріч світова спільнота відзначає 10-11 травня, працівники Національного природного парку «Північне Поділля» та школярі Бродівської гімназії ім. Івана Труша здійснили еколого-пізнавальну мандрівку на лоно дикої природи. Озброївшись біноклями та фотоапаратами, юні шанувальники птахів та їх наставники відвідали ботанічний заказник «Кемпа», що у Бродівському районі Львівської області. Під час подорожі учасники мандрівки мали змогу спостерігати за лелеками, які злагоджено кружляли у блакитному піднебессі, слухали щебет очеретянки в густих заростях високих трав та спів жайворона в небі, повідомляє прес-служба НПП “Північне Поділля”.

У хвилини спочинку в затінку під розлогим гіллям високих дубів, що величаво зростають в ботанічному заказнику, еколого-освітяни з НПП «Північне Поділля» розповіли школярам про мігруючих птахів, які гніздяться на територіях Львівщини, зокрема про особливості їх життя та виживання в період міграції. У жвавому цікавому діалозі гімназисти демонстрували свої знання з орнітології, відповідали на запитання наставників та проводили аналогії між перелітними птахами й людьми, які займаються активним закордонним так званим «трудовим туризмом» і, наче мігруючі птахи, змушені покидати рідний край задля прожиття.

Захід з відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів відбувся під символічним гаслом «Міграційні шляхи: перелітні птахи та туризм».

Довідка.

Всесвітній день, присвячений мігруючим або перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією, спрямованою на підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність вживання невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Відзначається, як правило, два дні – починаючи з другої суботи травня.

До 2006-го року, за даними проекту DilovaMova.com, цей день вже активно відзначався в Північній Америці й був ініціативою 1993-го року, яку реалізували орнітологи лабораторії Корнелла (США). Однак, проблеми мігруючих птахів виникли далеко не сьогодні і не в кінці минулого століття. Проблеми перелітних птахів хвилювали прогресивне міжнародне співтовариство ще з початку минулого сторіччя, про що свідчить підписана в 1906-му році Міжнародна конвенція з охорони птахів і наступний за нею «Міжнародний договір про перелітних птахів», ратифікований у 1918-му році.

Мандрівка 2 Мандрівка 4 Мандрівка 5 Мандрівка 6

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.