дивись.info

Якби Східна Україна співпрацювала із ЄС так, як Західна, то нині такої ситуації там би не було, – Колодій (фото)

Якби Східна Україна співпрацювала із ЄС так, як Західна, то нині такої ситуації там би не було, – Колодій (фото)

Для українців є дуже важливою увага та допомога різних  інституцій Європейського Союзу. Особливо вона є актуальною нині, коли Росія проводить неоголошену війну проти нашої держави. Про це заявив голова Львівської обласної ради Петро Колодій під час зустрічі з представниками делегації Європейської Служби зовнішніх дій, повідомила прес-служба ЛОР.

Вітаючи у Львові членів делегації з Європейського Союзу, очільник обласної ради відзначив, що сьогодні Україна переживає доволі важкий період. За словами Петра Колодія, спершу українцям довелося виборювати собі волю від внутрішнього режиму, а тепер і від зовнішнього.

Голова Львівської обласної ради відзначив, що ймовірніше за все бажання українців рухатися у напрямку до Європи і декларації щодо підписання Угоди про асоціацію призвели до початку агресивних дій з боку Російської Федерації.

«Ніхто не вірив та не сподівався, що Крим так легко може забрати Росія. Вона запровадила нову, модернізовану війну, про яку на той час ще ніхто не знав. І зараз влада Кремля намагається повторити кримський сценарій, але вже на Сході нашої держави. Вони думають, що так само проведуть через сепаратистів референдум і частина нашої землі їй, Росії, відійде. Однак зараз ми готові і можемо передбачити кроки північного сусіда та застерегти себе», – відзначив Петро Колодій.

Очільник обласної ради також зауважив, що Західна Україна, зокрема, Львівська область, вже давно тісно підтримує контакти із країнами Європейського Союзу. Один з таких прикладів – вчорашнє підписання у Польщі Декларації про співпрацю між Львівщиною та Волинню, Люблінським воєводством та Брестською областю. «Тут люди знають, що несе за собою така співпраця, а тому хочуть, щоби наша держава була в європейській спільноті. І, якби Східна Україна співпрацювала із ЄС так само, як Західна Україна, то нині там такої ситуації би не було», – сказав він.

Зі свого боку представник делегації – співробітник Військового штабу ЄС Даріуш Коморовські розповів, що їхні колеги нині моніторять ситуацію по всій Україні. «Ми вже побували у Харкові та Одесі, нині є у Львові. Наступного тижня матимемо ще кілька поїздок. Вивчаючи ситуацію у вашій державі, ми підготуємо відповідний звіт, який передамо Верховному представникові Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон», – сказав він, а також додав, що після цього вище керівництво Євросоюзу визначить, яку допомогу потрібно надати українському народові та керівництву держави.

колдій1

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.